מזונות לילדים ותינוקות – רעל או בריאות ?

מאת ד”ר אדית מרלין. נורמה מונרו. דוקטור כבוד   PHD – MBMDברפואה משלימה. http://lnkd.in/bTBtceR כל הזכויות שמורות

אינפורמציה זו בכתבה זו איננה מהווה תחליף לאבחון וטיפול רפואי MD קונוונציונאלי בכול אחת מהבעיות המוזכרות. אינה מהווה

 המלצה לשימוש או תחליף לתרופות רגילות אינה מהווה איבחון רפואי או יעוץ או המלצה מכל סוג. בכל בעיה יש לגשת לרופא מומחה.

אין לעשות שימוש ברמדיס הומיאופתיות על פי התאמה אישית על פי התסמינים שכתובים בכתבה –יש לגשת לרופא הומאופת בקופת החולים להתאמה מדוייקת ולקבלת פיקוח בזמן לקיחת הרמדי. אין לקחת רמדי הומאופתית ללא פיקוח של רופא והומאופת.

 

תזונת התינוק והילד הינם נושאים הרי גורל בכל הקשור להתפתחות הילד והמוח שלו. אני לא תזונאית או דיאטטיקנית אלא מומחית בכל הקשור מה בין תזונה בריאה אורגנית לבין מזון רעיל שגורם פגיעה לעובר לתינוק ולילד וגם לנו המבוגרים.

ניקח לדוגמא את נושא ההבשלה של פירות. לא מעט הורים מאפשרים לתינוקות והילדים שלהם וגם לעצמם לצרוך פירות לא בשלים. מבחינה בריאותית רק כשהפרי מגיע למקסימום הבשלות שלו באמצעות המים שהוא מקבל. החמצן. המזון מהאדמה והשמש. הוא הופך מבחינת התכולה שלו להיות בריא לאכילה על ידי האדם. הרבה אנשים והורים יודעים את זה אך לא מייחסים לכך חשיבות. מתפשרים על מתן פירות לא בשלים. מה שגורר הפרעות עיכול קלות עד קשות במערכת העיכול לתינוק ולילד. כמו גם כאבי שיניים. נפיחות בבטן. כאבי גב תחתון. התקפות לא מוסברות של אלרגיה כולל פריחות בכל הגוף. עירפול סחרחורת ועוד. הפרי או הירק צריכים להגיע לאיזון של יסודות קורט ומינראלים. ולהיות ראויים למאכל.

גם פירות בשלים מידי בפרט כאלו שנגועים בקצת עובש או הרבה מסכנים את הבריאות של הילד. העובש מספיק מסתבר שיהיה רק בפינה קטנה של הפרי כדי שהוא יפריש רעלים לתוך הפרי וירעיל את כולו. עובש מופיע על הפרי או הירק עשויים לגרום לאלרגיות ולבעיות במערכת הנשימה. יכולים לגרום לבעיות בבליעה. להוביל להתפתחות של טיקים. גמגום. כתוצאה מבעיות עצביות שהעובש גורם. כמו כן אנרגליות מלוות בעיניים לחות, שיעול, מיגרנות, עייפות, אף מטפטף וסתום כרוני. התעטשויות רבות. ואף מוות.

הבחלה היא תהליך שמביא להבשלה מהירה של פירות שנעשת באמצעות חומרים כימיים. בננות, תמרים, הדרים הם חלק מהפירות שמובחלים. פירות בשלים יכולים להירקב לפני הגעתם ללקוח, לכן החלקאים קוטפים את הפיר לפני הבשלתו בעודו בוסר ומבחילים אותו לפני המשלוח ללקוח. בין החומרים הכימים שמשמשים לתהליך זה הינם : גז אתילן. סידן קרביד. גז אצטילן. שמכיל ארסן. כל אלו הם חומרים כימיים מסוכנים ורעילים שגורמים בין היתר

גז אתילן: הינו גז שהפירות משחררים באופן טבעי. הגז שימש ברפואה להרדמה. לא פלא אם ילד ואו תינוק יהפוך להיות חסר אנרגיה רדום ולא שולט באיבריו אם הוא חשוף לגז זה באמצעות ההבחלה. כל הפרות וירקות משחררים גז האתילן לסביבתו. לכן, במקום איכסון סגור במקרר.  נאגר גז בכמויות רבות. כך שכל התוצרת החקלאית פגיעה. הפירות : תפוחים, אגסים, אפרסקים,בננות,אבטיח מלון, שזיפים,פסיפלורה, מנגו רגישים יותר לגז ופגיעים יותר לנוכחות שלו. הירקות : כוסברה, פטרוזיליה, חסות. אבוקדו, מלפפונים,עגבניות ברוקלי גם הם רגישים ונהרסים יותר בקלות. מצאתי אחרי חיפוש את המוצר הזה שמתמודד כך עושה רושם בקלות ובזול עם העודפי גז במקרר –לא ידעתי על קיומו לפני נראה לי שארכוש בעצמי – http://greenflash.co.il/catalogItem/2/

סידן קרביד – נראה כמו אבן כחולה – בעבר לפני המצאת המנורה – הוסיפו מים לסידן קרביד מה שיצר אצטילן ואז והבעירו את האצטילן. זוהי תאורת גז אצטילן. אצטילן יכול לשמש להבשלה של פירות. מגע שלו עם סידן-קרביד ולחות גורם ליצור אצטילן גזי שגורם להבשלה מזורזרת של פירות. הבחלה בשיטה זאת איננה מקובלת כי היא גורמת לסכנה בריאותיים קשה.

ארסן : ארסן דומה כימית לזרחן, הוא גורם להרעלה. כשארסן מחומם הוא מתחמצן הוא מפיץ ריח כמו ריח של שום. מגע של הארסן עם מים גורם לפליטת גז שיכול להמית אדם.  הסימנים להרעלת ארסן מזכירים את מחלת הכולרה: שלשולים, הקאות, בחילות, ירידה חזקה  בחום הגוף. הכחלה בגוף במקומות שונים ומוות.

אם כך מה אתם באמת מאכילים את הילד שלכם האם אתם יודעים ? איזה מזון הילד מקבל בזמן תהליך הגדילה קריטי בילדות. המטרה של כל הורה צריכה להיות : לספק לגוף את התזונה הכי קלה לעיכול בעלת הערכים הכי טובים ומדוייקים שתספק מהר ללא תקלות ועיקובים לתוך התאים של הילד שנמצא בתהליך גדילה את מה שהתא שלו זקוק כדי לצמוח בצורה תקינה. אחרת צמיחותו תתעקב.

אני תמיד אומרת מזון אורגני מפוקח. על ידי פיקוח של מספר גורמים במקביל. יכול למנוע מההרוה הרבה כאבי ראש. הוא טבעי  יספג בצורה הכי מהירה ומהימנה לגופו של הרך שנולד ולילד או בוגר. מה שיביא לתוצאות רצויות בכל תהליכי הגדילה ושמירה על הבריאות.

אני גם ממליצה לאמהות טריות או אמהות חוזרות כן לתת מקום של כבוד חזרה לחלב האם –ולצורך שעדיין רבים בני האדם שלא מבינים לעומק ואו בכלל את קיומו עבור העולל שנולד. חלב האם הוא המזון ביכורים של כל תינוק שנולד שצריך וחייב לקבל עבור שמירת האיזון המושלם אותו רקח הבורא בתהליך הבאת בני אדם ולילדים לעולם – שימו לב לחלב האם ותכולתו :

 חלב אם

מים 8 ,  קלוריות 0,   חלבון .2,  שומן 8,  פחמימות,  נתרן 16 מג’,  אשלגן 55מג’,    מגנזיום 5 מג’,  סידן 33 מג’,   ברזל 0.מג’,  אבץ מג’,   ויטמין A 60 מק’,

 ויטמין B1 0.02מג’,   ויטמין B2 0.04 מג’,  ויטמין B6 0 מג’,   ויטמין C 5 מג’.

 

חלב האם הנו מזון מלכות לתינוק. עושים בו שימוש גם בצורת תדר כרמדי הומאופטית לבעיות אלו :

בעיות אכילה ותנודות קשות במשקל הגוף, צורך רב במתוק בשוקולד,צורך רב במלח צורך רב במזון, איחור במחזור כאבי מחזור בתחילת מחזור

 

במישור הרוחני נשמתי למניעת עודף של :

צורך בשליטה, צורך בסדר, חוסר סדר מפריע מאוד, אדישות להכול ניתוק, אדישות לסבל של אחרים, תחושת בידוד, תחושת ניתוק מהעולם, תחושת הרדמות בחיים, כעס כשמפריעים לו, כעס מריחות חזקים, פחד בקשר לעסקים, בעיות ריכוז ויכולת לעשות חישובים, חוסר סיפוק עצמי לא מרוצה מעצמו, פחד מאימפוטנציה, פחד לאבד שתן. שגיאות בדיבור, שגיאות בזמנים, חוסר רצון לקחת אחריות, חוסר שליטה עצמית, צורך לשים כול הזמן משהו בפה, צורך לשבת כול הזמן בזרועות האם, אצל ילדים.

 

 


עוד מאכלים שעושים בהם שימוש כאלמנטים בעלי תדר אנרגתי מתקן רוחנית באמצעות ההומיאופתיה? 

 

פרות וירקות רבים משמשים בהומאופתיה לתיקון של מצבי יציאה מאיזון רוחני.במחקרים שנערכים לבדיקת השפעותיהם של תדרי פרות וירקות על מצבים רוחניים ניתנים לאנשים בריאים תדרים של הפרות והשפעותיהם נחקרות לאורך חודשים. ההומאופטיה מאוד דומה בשיטת התיקון שלה בהתאמת אלמנט היוצר מבחינה אנרגטית את אותה בעיה אתה מגיע האדם לתיקון בדיוק כמו שיטת מתן החיסון ברפואה הקונוונציונאלית בה ארס של נחש מסוים בצורה מוחלשת אנרגטית ילמד את האדם איך לגבור על ההתקפה שמתרחשת בתוכו מעקיצת אותו נחש עצמו. לפניכם ירקות ופרות שנחקרו שיאמתו אתכם אם בעיות שונות שנרפאו כתוצאת לוואי לתהליכי תיקון רוחני, שנעשו עם אותם תדרים של אלמנטים בהומאופטיה.

מיני המזונות ההתייחסות להרכבם התזונתי ל100 גרם ולאיזה מצבים נמצאו מועילים

 

רימון

מים  80, קלוריות  60,  חלבון  0.4,  שומן 0.2  פחמימות 14,  סידן 5 מג’,  ברזל 0.4 מג’  נתרן  2,  אשלגן 240,  מגנזיום 0,  אבץ  0,  ויטמין A 0 מק’ג,  ויטמין B1 0.03  מג’.  ויטמין B2  0.03  מג’,  ויטמין B6  0 מג’,  ויטמין C   5 מג’.

בצורתו הטבעית כפרי וכתדר הומאופטי הרימון הועיל:

בחילות וכאבי בטן, תחושת ריקנות בבטן, עיניים עם עיגולים כהים מסביב גירוד עקצוצים בזויות העיניים, יובש בעיניים, דלקת עיניים התכווצויות לא רצוניות של כאבי בטן אחרי כול ארוחה, דלקות בשלפוחית השתן, כאבי לחץ בחזה בזמן הליכה  כאבים ראומטיים במפרקים של כפות הידיים והאצבעות, שינה מלווה בבכי, פחד המורגש באזור הבטן או פחד המורגש בחזה, רגישות יתר עצבנות ונטייה ליהירות והתנשאות. היפוכונדר יה מלנכוליה ריחוק וניתוק, חוסר אומץ פחדנות ואינטלקטואל פגוע. ברפואה הסינית הרימון נחשב לפרי מצנן וטוב לאוכלו במצבי חום בגוף.

 

חלב עז

מים 87,  קלוריות 67,  חלבון 3.2,  שומן 4,  פחמימות 4.6,  סידן 129 מג’,

ברזל 0.1 מג’,  אבץ 0 מג’,  נתרן 40 מג’,  אשלגן 140 מג’,  מגנזיום 16 מג’,  ויטמין A

30 מקג’,  ויטמין B1 0.05 מג’,  ויטמין B2 0.12 מג’,  ויטמין B6 0 מג’,  ויטמין C 1 מג’.

 

כחלב וכתדר הומאופטי הועיל:

במצבי קור בגוף, קור עז בכפות רגליים בלילה שמונע שינה, כאבים המשתקים בגוף כאבים חדים דוקרים שמעוררים פחד רב, כאב ונוקשות בצוואר מלווה בתחושת כבדות ריח מסריח מהרגליים אברי המין, מהבית שחי, סחרחורת שמורעת משכיבה, כאב ראש.

במישור הרוחני נשמתי : פחד מגרזן, פחד מהפתעות או שיקפצו עלי בפתאומיות, פחד שלא יוכל לברוח, פחד מרעשים, פחד כשמצביעים עליו עם האצבע, פחד של הלב פחד מהתקפה פתאומית, פחד מנפילה, פחד לאבד מקומו הגבוה בחברה, רצון להתחבא, פחד מהצרכים הסקסואליים האימפולסיביים של עצמו, סקסואליות גבוה, עצבנות רבה בילדים פחדניים. ברפואה הסינית החלב נחשב כגורם מאכל נטרלי וכן כחלב עדיף על חלב פרה.

 

חלב פרה

מים 88,  קלוריות 65,  חלבון 3.5,  שומן 3.5,  פחמימות 4.9,  סידן 118 מג’,  ברזל

0 מג’,  אבץ 0 מג’,  נתרן 50 מג’,  אשלגן 150 מג’,   מגנזיום 10 מג’,  ויטמין A 31 מקג’. ויטמין B1 0.04 מג’,  ויטמין B2 0.16 מג’,   ויטמין B6 0 מג’,   ויטמין C 2 מג’.

החלב ידוע כאלרגן מספר אחד של בעיות בממברנות והמוקוס של הגוף לכן רצוי להימנע מאכילתו הוא ומוצריו במצבים של אסטמה ברונכיטיס הפרשת יתר של מוקוס הגוף.

החלב כמזון ותדר הומאופטי הועיל:

דחייה מחלב, אלרגיה לחלב, שיוצרת בחילות הקאות, שלשולים גירודים ופריחות,

בעיות של זמן ההריון הקאות קשות ועיקשות, עצירות, כאבי ראש חזקים.

טשטוש בראיה, הפסקת חלב לאישה בזמן הנקה, סחרחורת.

במישור הרוחני נשמתי :

פחד ממקומות סגורים, פחד לסגור דלת של שירותים, עצב, מחשבות על הדרכים

הפשוטות ביותר לסיום החיים, תחושות שהולכת למות, היסטריה בזמן התעלפות. 

אבטיח

93 גרם מים,27  קלוריות, 0.5 חלבון,0.3  שומן ,6.4  פחמימות.7 מג’ סידן.

 05 מג’ ברזל,1  מג’ נתרן, 95 מג’ אשלגן, 8 מג’ מגנזיום, 18 ויטמין A.

0.02מג- ויטמין B1 ,0.03  מג’- ויטמין2B , 0.2 ויטמין מג’ – ניאצין, 0- Bויטמין6 ,0 ויטמין C

בצורתו הטבעי כפרי וכתר הומאופטי האבטיח הועיל:

כרמדי לכאבי בטן, עצירות תולעים, טחורים הצטברות נוזלים ברגליים ראומטיזם.

בעיות מפרקים, בעיות עיכול התקררות תיאבון מוגבר נזלת, כאבי גרון וכאבי בטן.

על עצבנות, חוסר יכולת להתמודד עם  התנגדות או פרובוקציה, עצבנות אצל ילדים.

מבחינת הרפואה הסינית האבטיח נחשב כפרי מקרר את הגוף לכן טוב לאוכלו

במצבים של עודף חום ובמחלות חום בגוף ויראליות דלקתיות.

 

תפוח

מים 84, קלוריות 55 , חלבון 0,2 , שומן 0.7 פחמימות 15 ,סידן  7 מג’,

ברזל 0.6 מג אבץ 0.09מג , נתרן 2 מג’, אשלגן  150 מג’, מגנזיום  12 מג’, ברזל מג’.

ויטמין A3 מק’, ויטמין B10.04 מג’, ויטמין B2 0.02 מג’, ויטמין B6 0.04  מג’.

בצורתו הטבעית כפרי וכתדר הו אופטי התפוח הועיל:

בשלשולים חוסר דם ובעיות כבד, עייפות התעלפויות, כאבי בטן מלווים בהתכווצויות.

אצל האישה :מחזור רב מידי וכואב, כאבי גב בזמן מחזור

ברפואה הסינית התפוח נחשב לפרי מצנן לכן טוב לאכול אותו במחלות

מלוות בחום בדלקות מלוות בחום ובכול מצב בו הטמפרטורה של הגוף עולה.

 

אפרסק

מים 88, קלוריות  38 , חלבון 0.6, שומן 0.1, פחמימות 9.7, סידן 9 מג’,

ברזל 0.6 מג’, אבץ 0.2 מג’, נתרן 3 מג’, אשלגן 230 מג’, מגנזיום 8 מג,

ויטמין A -50 מק’ג, ויטמין B1-  0.02 מג’, ויטמין B2 – 0.07 ‘מג,

ויטמין B6- 0.02 מג, ויטמין C- 28 מג, נאצין 0.4 מג.

בצורתו הטבעית כפרי וכן כתדר הומאופטי האפרסק הועיל:

לבעיות גזים ותולעים המפריעות בראיה נזלת,

אצל גברים: כאב בעצם הזנב, כאבים דוקרים בחזה, כאבי שכמות, כאבי ברכיים הרדמות וקשיות ברגליים, נגד השפעה

רעילה משתיית כמות קטנה של יין. ברפואה הסינית האפרסק נחשב כפרי מחמם לכן היינו מומלץ לאכילה לסובלים מקור.

 

 

בננה

מים 75, קלוריות  85, חלבון  1.1 , שומן  0.2  פחמימות 22 , סידן 10 ‘מג , ברזל

0.6 ‘מג , נתרן  2 ‘מג , אשלגן 370 ‘מג , מגנזיום 36 ‘מג,

ויטמין A- 15 מק’ג, ויטמין B1 0.05 ‘מג, ויטמין B 2 ‘מג 0.06, ויטמין B6 0.32, ויטמין C.

בצורתו הטבעית כפרי וכתדר הומאופטי הבננה הועילה:

במחלות מעיים: כיבים דלקות במעי ובמעי הגס, חוסר ברזל וכדוריות אדומות,

בעיות באף גרון סינוסים וריאות, הפרשות צהובות תיאבון עולה ויורד, צורך בשתייה לכמויות גדולות, תחושת עייפות,

צורך בשינה נוספת, צורך לחכך בגרון לעיתים תכופות צרידות

כאבי גרון, פסימיות רצון להיות לבד כול הזמן,חוסר מוכנות לקבל עזרה, רגישות למצבי

בננה כמאכל ברפואה הסינית נחשב למאכל מצנן לכן טוב לאוכלו במצבי חום עודפים.

 

מנגו

מים 80, קלוריות 65, חלבון 0.6 גרם, שומן 0.2 גרם, פחמימות 15 גרם,

סידן 10 ‘מג, ברזל  0.3 ‘מג, נתרן  5 ‘מג, אשלגן 200 ‘מג,  מגנזיום 18 ‘מג

ויטמין A  250 מק’, ויטמין B1 0.04 ‘מג, ויטמין B2 0.07 ‘מג, ויטמין B6 .

0 מג’, ויטמין C 54 מג’, ניאצין 1.2 מג’.

בצורתו הטבעית כפרי וכתדר הומאופטי המנגו הועיל:

אקנה עור מגורה וקשקשים, בעיות עיכול והפרשת מווקס מהממברנות של הגוף.

בחילות והקאות בבוקר תחושת כבדות בבטן אחרי האוכל.

קשיי נשימת אוויר פנימה, מטיפוס במדרגות, משינויי מזג אוויר ממזגן מחדר

איבוד דם. באדם שנפגע בקלות, כועס עד כדי רצון להכות, נאנח ובוכה בקלות

נתון למלנכוליה ולשעמום, מחריף כשנמצא לבד.

ברפואה הסינית אכילת המנגו עוזרת לצנן את הגוף במחלות בהן יש עודף חום.

 

צבר

מים 88 , אנרגיה 43, חלבון 0.7, שומן 0.1, פחמימות 9.8, סידן 18 מג’,

 ברזל 0.3  מג’ נתרן  2 , אשלגן 160 , מגנזיום 0, אבץ 0, ויטמין A 5 מק’ג ,

 ויטמין B1 0.06 מג’, ויטמין B2  0.03  מג’, ויטמין B6  0 מג’, ויטמין C  20 מג’.

בצורתו הטבעית כפרי וכתדר הומאופטי הצבר הועיל:

למצבי גירוי במעיים ובעיות בשלפוחית, פנים חיוורות, שיניים רגישות.

קושי בהתאפקות במתן השתן אצל גבר כאב באשך הימיני, קור בכפות

הרגליים ובגוף כולו, אדם עם התקפות כעס אלימות אם נטייה לנקמנות.

ברפואה הסינית הצבר מחמם לכן טוב לאוכלו במצבי עודף קור.

 

אגוזי המלך

מים 3, קלוריות 00, חלבון 15, שומן 65, פחמימות 13, סידן 83 מג’, ברזל 2.2 מג’.

נתרן 4, אשלגן 500, מגנזיום 130, ויטמין A- 3 מקג’, ויטמין B1 -0.40  מג’.

ויטמין B2 0.20 מג’,  ויטמין B6 0.70 מג’, ויטמין C3 , ניאצין 1.5 מג’.

כפרי משמשים כספקי חלבון עיקריים לצמחונים וטבעונים, ותדר הומאופטי הועילו:

הפרעות במערכת העיכול, כאבי ראש בנערות בזמן תהליך הגדילה במידה והגדילה

מואצת מידי תחושות כבדות בראש ובלבול, הכאב מחמיר אחרי אכילה בתנועה ובזמן

מחזור בעיות אקנה בפנים בלחיים אקנה מגרד בעורף, קושי באכילה האכילה נמנעת עקב

תחושות מלאות ונפיחות בבטן, צורך וצמא גדול למים קרים, כשקר בחוץ תנועה גורמת לכאבי ראש וכאבי בטן,

כאבי מיגרנה שמחמירים בזמן דיבור, כאבי בטן שמחמירים בצחוק.

במישור הרוחני י:

 חוסר רצון לדבר, נטייה לבלבול בשעות הבוקר נטייה לפיזור הדעת מצב רוח

של התנגדות. זיכרון חלש למה שרוצה לעשות, זיכרון חלש למה שקרא.

חוסר שיתוף פעולה חוסר רצון לפתח שיחה,בלבול אחרי האוכל, תחושת

התרגשות כמו אחרי שתיית יין אך ללא שתייה, רצון להיות לבד, חלומות מפחידים.

ברפואה הסינית האגוזים נחשבים לפרי מחמם לכן טוב למצבי איזון קור בגוף.

 

שקדים

מים 5, קלוריות 600 ,  חלבון 18, שומן  55,  פחמימות 20, סידן 234 מג’, ברזל 4.7

מג’,נתרן 3 מג’,  אשלגן 400 מג’,  מגנזיום 130 מג’,  אבץ 2.8 מג’,  ויטמין A 0

ויטמין B1 0.24,  ויטמין B2 0.90 מג’,  ויטמין B6 0.10 מג’,  ויטמין C0 ניאצין 0.90 מג’.

השקדים על ידי אכילתם יכולים לעזור בריפוי של הרעלות קיבה כאבי קיבה ותולעים,

חוסר חלב באישה מניקה ,סרטן ,הגברת כוח הגברא , וכתדר הומאופטי הועילו:

אסתמה,דפטריה, אפילפסיה, כאבי ראש, טטנוס, אורטיקריה, התעלפויות ,כובד בראש.

קושי בבליעה, הקאה של אוכל לא מעוכל, התכווצויות וקושי בנשימה נשימה קצרה.

המלווה בפחד מחנק, דיבור קופצני ומהוסס, שיעול עם כאב בחזה.

ברפואה הסינית השקדים נחשבים למאכל נטרלי לכן טוב לאכילה בכול המצבים.

 

עגבנייה

מים 90 ,אנרגיה 20, חלבון 1.1, שומן 0.2, פחמימות 4.7, סידן 13 מג’,  ברזל 0.5 מג’.,

אבץ 1.4 מג’, נתרן 4,  אשלגן 280, מגנזיום 11,  ויטמין  A -65 מג’, ויטמיןB1

0.06 מג’,  ויטמין B2 -0.04 מג’,  ויטמין B6- 0 מג’,  ויטמין -C  – 22 מג’,  ניאצין-0.6

העגבנייה שייכת למשפחת הסולנים, שמכילה בתוכה את תפוחי האדמה החצילים הפלפל

הירוק המתוק והחריף, הסולאנין הנו חומר רעיל ואנשים מסויימים אלרגיים אליו לכן אין

לאכול עגבנייה כשהיא ירוקה אלא אדומה ובשלה בלבד. העגבנייה כירק וכתדר הומאופטי:

שפעת, מלווה בכאבי שרירים וכאבי גב חזקים שמגיעים בפתאומיות, תחושת קור

בלילה תחושת שיתוק בגפיים שכיבה על הגב כול הלילה מתוך תחושת שיתוק וחוסר

במישור הרוחני : רגישות יתר לרעשים, זיכרון חלש, עצבנות בגלל דברים קטנים,

נטייה לפעולה קצרה ואחרי כן לחוסר עשייה לתקופה ארוכה.

ברפואה הסינית העגבנייה נחשבת כירק מצנן לכן טוב במצבי חום בגוף.

 

מלפפון

מים 95, קלוריות 12, חלבון 0.6, שומן 0.1, פחמימות 2.2, סידן 17 מג’,

0אבץ מג’, נתרן 6,  אשלגן 200,  מגנזיום 10, ויטמין A 10 מקג’, ברזל 0.5 מג’.

ויטמין B1 0.09 מג’,  ויטמין B2 0.04 מג’,  ויטמין B6 0 מג’,  ויטמין C- 36 מג’.

המלפפון כירק למאכל או כמיץ לשתיה יעזור לבעיות ראומטיות בעיות עיכול ועור.

כתדר הומאופטי וירק המלפפון הועיל:

עוויתיים מכעס, המתחלפים בסחרחורת, שלשול, כאבי הבטן כול כך חריפים וחזקים ומענים

כאבי מחזור קשים וצורך להתקפל קדימה כדי להקל על ההתכווצות הכואבת.

כאבים בשחלות התכופפות קדימה עוזרת, קושי בנשימה בזמן מחזור, כאבי בטן בזמן הריון.

 

במישור הרוחני י:

כעס חזק מלווה בעצב שמוביל לכאבים בגוף, חוסר מנוחה במיוחד בזמן כאב, הסתרה

 של הכאב לא רוצים שאחרים ידעו שכואב להם, חוסר רצון לדבר או לענות על שאלות או

לראות חברים או אנשים, צרחות מכאבים, הוצאות רגשות מתוך כאב, זורק דברים מהידיים.

ברפואה הסינית המלפפון נחשב כירק מצנן לכן טוב למצבי עודף חום בגוף.

 

תפוח אדמה

מים  75, קלוריות 90,  חלבון 2.5, שומן 0.1,  פחמימות  20,  סידן 8 מג’, ברזל 0.7 מג.

אבץ 0 מג’,  נתרן מג’,  אשלגן 450 מג’,  מגנזיום 25 מג’,  ויטמין A 0 מקג’

ויטמין B1 0.09 מג’,  ויטמין B2 0.04 מג’,  ויטמין B6 0.28 מג’,  ויטמין C 20 מג’.

כירק  התפוח אדמה שייך למשפחת הסולנים לכן כדי להימנע מהרעלת סולנין יש לבחור תפוחי

 

אדמה חלקים ללא צמיחת נבטים ולא ירוקים. כתדר הומאופטי הועיל:

צורך מופרז באלכוהול ובקפה, צימאון שורף, ריח מסריח מהגוף מהזיעה מהיציאות

 מהמחזור מהנשימה, כבדות בראש בבוקר, כאב בחלק הקדמי של הראש מתחזק בזמן ידיים,

צלצולים באוזניים כאילו לפני עילפון, כאב ראש מריח של אלכוהול.

במישור הרוחני :

רצון לשבור הכול בעצבנות ולנשוך את כפות הידיים, חלומות מפחידים, שהידיים נחתכות לחתיכות,

ברפואה הסינית התפוח אדמה נחשב כירק נטרלי לכן אין הגבלה או העדפה באכילה.

 

דלעת

מים 90,  קלוריות 25,  חלבון 1,  שומן 0.2, פחמימות 4.7, סידן 30 מג’, ברזל 0.6 מג’,

אבץ 0 מג’,  נתרן 1 מג’,  אשלגן 340 מג’,  מגנזיום 8 מג’,  ויטמין A 550 מקג’,

ויטמין B1 0.05 מג’,  ויטמין B2 0.11 מג’,  ויטמין B6 0.05 מג’,  ויטמין   0 מג’.

הדלעת כירק טובה לתולעים במעיים בזרעים של הדלעת קיים ויטמין B1 שיש לו

השפעה על מערכת העצבים, על חילוף החומרים בגוף, על מערכת השרירים.

עוזר במניעת מחלות ים, כאבים בשיניים והרפס.

וכתדר הומאופטי הועילה:

מחלת ים, רוק והקאות באישה שהמחזור שלה חסר ויש חשד להריון.

הקאות בהריון ובחילות כול דבר שמכניסה לפה בזמן הריון שתייה או אוכל גורם

 להקאות ובחילות, חוסר יכול לאכול או להכניס דבר לפה עד למצב שהיא גוועת ברעב.

ברפואה הסינית הדלעת נחשבת לירק ניטרלי שטוב לשימוש בכול מצב.

 

בצל

מים 90, קלוריות 45, חלבון 1.4, שומן 0.2, פחמימות 10, סידן 40 מג’, ברזל 0.4 מג’.,

אבץ 0 מג’, נתרן 10 מג’, אשלגן 150 מג’, מגנזיום 8 מג’, ויטמין A 4 מקג’.

ויטמין B1 0.04 מג’, ויטמין B2 0.03 מג’, ויטמין B6 0.10 מג’, ויטמין C 10 מג’.

הבצל היבש כירק למאכל מכיל גם גופרית שמגן על התאים בפני רדיקלים חופשיים

 הגופרית מצויה בחומצות האמינו בכול החלבונים וסותרת רעלים בגוף. כתדר הומאופטי:

בעיות של עצבים של הפרשת מוקוס בגוף מהאף עיניים גרון קיבה, אלרגיה לאפרסק

לריח של אפרסק או מגע שלו בעור שגורם לאלרגיה, בעיות אחרי אכילת מלפפון וסלט,

הפרשות מימיות מהאף,שיעול עם כאב בגרון, אדום ושורף בגרון משיעול.

ברפואה הסינית הבצל נחשב כירק מחמם לכן טוב לאוכלו כשיש בעיית קור בגוף.

 

 

לימון

מים 89,  קלוריות 28,  חלבון 1.1,  שומן 0.3,  פחמימות 6,  סידן 26 מג’,  ברזל 0.6 מג’, אבץ 0 מג’,  נתרן 2 מג’, אשלגן 90 מג’,  מגנזים 8 מג’,  ויטמין A 0 מקג’,  ויטמין B1 0.06 מג’,  ויטמין B2 0.01 מג’,  ויטמין B6 0.08 מג’,   ויטמין C 51 מג’,  ניאצין 0.3 מג’.

הלימון שנאכל בצורתו הטבעית יעזור במקרים של: שפעת דלקות ריאה חיזוק מערכת החיסון, כאבי שיגרון, מחלות זיהומיות,

וכתדר הומאופטי הועיל:

עצירות, התכווצויות, שלשולים, הצטברות נוזלים, דיזנטריה, דימומים, ראומטיזם.

מכת שמש, התעלפויות, דופק חלש, טחול מוגדל ומודלק, כאבי ראש יומיומיים.

נוקשות במפרקים, במיוחד באצבעות, הרפס, ברפואה הסינית הלימון מחמם וטוב קור בגוף.

 

פלפל חריף

לצריבה ושריפה בקצה הלשון,בגרון בבטן, צורך לאכול דברים חריפים וקפה אך זה משפיעה רע על הגוף, כאב בזמן שיעול באיברים שונים בגוף, בברכיים ברגליים באוזניים בעורף,

כאב גרון כרוני לאנשים שמעשנים או שותים, צרבות בזמן הריון, בחילות אחרי שתיית קפה. דימומים בזמן ההריון מפי הטבעת וכאבים שורפים.

במישור הרוחני :

מחלות שנובעות מגעגועים לבית אחרי מעבר דירה או מדינה, חוסר יכולת לישון במקום

חדש לאחר מעבר, קושי להיפרד מהשגרה היום יומית, נוסטלגיה מחשבות כול הזמן על העבר, ללא הפסקה, געגועים לעבר,

 רגישות יתר נפגע בקלות, כועס בקלות על שטויות. פחד מרוח הכי קלה, מלנכוליה ודחייה משינויים, פחד מביקורת.

ברפואה הסינית הפלפל החריף נחשב למחמם לכן טוב למצבי עודף קור בגוף.

 

אורגנו

צורך מיני מופרז, שגורם לאוננות התאפקות מינית מביאה להחמרה, צורך רב

וצמא לשתיה בלילה, התנפחות וגירוד בפטמות וכאבים בחזה, הפרשות מהנרתיק

מהתעוררות מינית, יציאת שתן ללא שליטה בזמן התעטשות, צורך מיני גובר

 בזמן מחזור. התכווצויות ברגליים בערב, התעלפות בזמן קיום יחסי מין.

במישור הרוחני:

מאמינה שהיא אבודה ומנודה, חוסר יכולת להישאר אדישה, צורך רב בהתעמלות

 ובתנועה צורך לרוץ, נטיית מחשבות להתאבדויות, רצון לזרוק עצמה ממקום גבוה,

מחשבות על סקס  שוטפות את הראש ללא הפסקה, לא יכולה לדבר, תחושה שהיא בגיהינום, בניסיון להתגבר על המחשבות סביב סקס מתרגלת מחשבות על דת כדי לנסות לשלוט במחשבות וברצון, אוננות בבחורות וילדות צעירות מתחככות ברגליים כדי לאונן.

 

גינגר

קור והרעה מקור,קור שמתחיל ברגליים מלמטה ומתקדם כלפי מעלה, צימאון גדול פה יבש. הרעה מאכילת לחם כאבי ראש ובטן, הרעה מאכילת מלון שגורמת לשלשול וכאבי התכווצות בבטן הרעה מפירות וירקות שגורמת לשלשול, כאבי ראש באזור המצח והרקות כאבים לוחצים דוקרים, צימאון ואחר כך תחושת בחילה, חוסר יכולת לישון מכובד בבטן, וקולות מהבטן, צימאון גדול וצרידות, כאב וחום בכליה שמאלית, צורך לעיתים תכופות לתת שתן. אסתמה בשעות מוקדמות של הבוקר, צורך להתיישב כדי לנשום. בראש תחושת הירדמות ברקות, כאב מעל העיניים מעל עין שמאל.

 

 

 

מלח

לצורך רב במלח, צורך רב בשתיית משקאות קרים, הרפס, חריצים עמוקים בשפה כשמתעורר, פריחות בפנים ועל נחירי האף, כאבים שורפים בשלפוחית השתן בזמן מחזור. שתן חלבי אחרי מחזור כאב ברחם לפני מחזור, לפני מחזור כאבים דוקרים בגב באזור במותני, מקרין כאב לרחם, רעידות ברגליים לפני מחזור התעלפות בחדר מלא אנשים.

 

במישור הרוחני:

אדם שסובל מרגשי אשמה, שליטה רבה מידי של האינטלקט על הרגשות,

חוסר בגרות במישור הרגשי, לא מתעניין באנשים שסביבו, בוכה מכול דבר קטן או

שלא בוכה מדבר, זהירות יתר, מחלה אחרי אכזבה או אבל ועצב עקב פרידה או מוות

מאדם יקר. חוסר רצון בחברת אנשים, סהרוריות, מחשבות שליליות שנמצאות

ללא הפוגה בראש, מחשבות על העבר, תקיעות בעבר, תחושות בדידות.

ברפואה הסינית המלח נחשב כגורם נטרלי לכן לא ספציפי בשימושו.

 

סוכר

סוכרת, אלכוהוליזם, קנדידה אינפקציה, צורך בסוכר רב לפני מחזור, אכילה מרובה גם בין הארוחות, תיאבון מופרז מיד אחרי האוכל שוב, תחושת ריקנות בבטן, וחולשה כללית מלווה. צימאון גדול, דחייה מחמאה ירקות, חלב חם, אוכל חם.

במישור הרוחני :

קפריזות אצל ילדים, חצופים, תחושות של נטישה צורך רב באהבה צורך שההורה יישאר לידו כול הזמן וליד המיטה עד שנרדם, מציצת אצבעות ואכילת ציפורניים עד גיל מבוגר. געגועים לבית קנאה, פחד לאבד תשומת לב ואהבה, דיבור אובססיבי רב כדי להשיג תשומת לב, רגישות לביקורת, עצבנות כשרעב, פחד מחושך, מלהיות לבד מנטישת ההורים. כשכועס לא ניתן להתקרב אליו, ילד נאנח כול הזמן, נטייה לריב לקלל. ברפואה הסינית הסוכר נחשב כאלמנט נטרלי במזון לכן איננו ספציפי בשימושו.

 

קפה

רגישות לריחות למגע לרעשים, רגישות לאלכוהול ליין, למים חמים בפה,

רגישות לאוויר פתוח, כול החושים פועלים ביתר שאת: מראה, שמיעה, ריח, ראיה

מגע טעם ובמיוחד רגישות לרעשים, ראש אדום וחם אישונים מוגדלים לחיים אדומות

בצבע אדום חזק. רגישות לאוויר קר, אינפקציה ברחם, אסתמה, פלפיטציה.

כאב ראש כמו ציפורן נעוצה בצד הראש, כאב בפנים, בעיות דנטליות, כאבי שיניים

כאב ראש מעודף שימחה, ממוזיקה, מריחות חזקים, כאבי שיניים מאוכל חם, שלשול

במישור הרוחני : משמחה פתאומית, מדאגות, רזון של השדיים, התקפת אסטמה לאחר התרגשות חוסר יכולת לישון אצל לילדים ובאנשים בגיל הבלות אחרי שתית קפה.בתקופת ההריון, התעלפויות בתקופת הבלות, התעלפות בזמן לידה. כעס התרגשות יתר, פחד, צחוק בלתי רגיל ונשלט, אהבה נכזבת, אקטיביות מנטלית מוגזמת, רגישות יתר לכאב, רגשי אשמה שגורמים להישאר עם פרטנר לא מתאים רק בגלל רגשי האשמה, פחד ממוות בזמן כאב, אכילה ושתייה מהירים מידי.

 

קמומילה

רגישות יתר של חלקים בגוף לרוח, מצבים של שלשול בזמן בקיעת שיניים התכווצות לא רצוניות בגרון לאחר מצבי כעס, הקאות לאחר כעס, דלקת בכבד לאחר כעסים שלשול לאחר כעסים, דלקת ברחם אצל האישה לאחר כעסים, או כאבי התכווצות באישה ברחם לאחר כעסים, שיעול מכעס, יציאה של חלב מהשדיים לאחר כעס, קור בגוף לאחר כעס, כאב ראש לאחר שתיית קפה, כאבי שיניים לאחר שתיית קפה, בחילה לאחר שתיית קפה. כאבי בטן לאחר שתיית קפה, הקאות לאחר שתיית קפה, קשיי נשימה לאחר שתיית קפה. כאבי גב שמחמירים לאחר שתיית קפה, כאבי ראש בזמן הריון, כאבי ראש בזמן השינה.

 

במישור הרוחני :  

עצבנות רבה נטייה לריב התנהגות נוראית עצבנות על כול דבר קטן, רגישות יתר לכאב. ילדים שכול הזמן רוצים רק על הילדים נשארים בשקט רק כשהם על הידיים לא רוצים שידברו איתם או שייגעו בהם, בכי בזמן השינה, גם בילדים וגם במבוגרים כול הרגשות מורגשת בבטן, נשים עצבניות במיוחד לפני מחזור, ילדים אחרי כעס מקבלים התקפות של התכווצויות, כעס כשמפריעים להם, דלוזיה ששומעים קולות בלילה, מחשבה טורדנית על העבר על מצבים שקרו בעבר, פחד מרוח, נטייה לבעוט לצרוח ולהקשות

הגוף בזמן ההתפרעות, עקשנות במיוחד בזמן מחזור, צרחות אצל ילדים.

 

 

דר אדית מרלין מונרו דניאל ! הנה מומחית בכל הקשור לרעלים בגוף ובמזון ובחיים ! לתיאום פגישה ניתן ליצור קשר למייל dita10000@gmail.com או לטלפון 0779613596

תזונה

עייפות כרונית

עייפות כרונית

 

תסמונת עייפות כרונית התופעה שבפוטנציאל שלה יכולה להיווצר מעצם היציאה מאיזון של מערכות שונות בגוף. ברפואה נוטים לשייך את הסיבות לעייפות הכרונית כתולדה של סוגי זיהום שתוקפים את מערכת החיסון, סוגי אלרגיות, עומס של רעלים או תת תיפקוד של בלוטות.  התסמונת נכנסת להיות תחת קטגוריית עייפות כרונית החל מזמן בו התופעה חוזרת על עצמה למשך חצי שנה ויותר ומאיטה את כל פעילויות החיים. התופעה יכולה להתלוות בקושי להירדם חום ובלוטות נפוחות.  

 

קיימות שתי קטגוריות בתוך העייפות הכרונית :

1 עייפות כתוצא לוואי של מחלות

2 עייפות שכתוצר לוואי למצבים נסתרים מהעין שלא מוגדרים כמחלה. מצבי נפש, פוסט טראומה הלם ואו עודף רעלים בגוף יכולים לגרום לתופעות לוואי של עייפות כרונית.

 

מה ההבדל בין עייפות רגילה לתסמונת העייפות הכרונית?

 

1 עייפות רגילה ניתנת לפתרון מהיר באמצעות שינה ומנוחה, חופש, מדיטציה. שתייה. אכילה

עייפות רגילה הינה תולדה של  חוסר בויטמינים או מינראלים מסויימים, עודף מתחים, עודף עבודה, עודף תחרותיות, מתח של מבחנים, צורך לעמוד ביעדים וציפיות רבות וגבוהות, או פשוט של אנשים שאוהבים לעבוד ולבלות וממעיטים בשעות שינה נדרשות. או הולכים לישון באמצע הלילה וצריכים להקדים לעבודה.

 

אך כל המצבים האלו ניתנים לשינוי וצבירת כוחו מחודשת ללא יוצא מין הכלל באמצעות התנהלות נכונה שינה מספקת מנוחה או הורדת מתחים. אכילה ושתייה מספיקים.

2 עייפות כרונית הנה העייפות שלא עוברת ולא מושפעת משינה עמוקה ורבה או מנוחה -היא אינה קשורה לכמות המנוחה שתינתן לאדם -הוא ממשיך להישאר עייף כמו במצב ההתחלתי


ההבנה של הרפואה המשלימה לגבי נושא העייפות הכרונית


עייפות כרונית מצביעה על חוסר איזון שנוצר במערכת הפיזית והנפשית. שכן הגוף והנפש קשורים אחד בשני. גוף האדם בנוי ועובד

 

1על אנרגיה חשמלית שנעה במסלולי מערכות העצבים שהבסיס שלה הוא המוח ומערכת העצבים שפרוסה בתוכו ולאורך עמוד השידרה ומשם מעצבבת את כול חלקי הגוף

 

2אנרגיית חיים שנקראת אנרגיית הצ’י -ק’י שנעה בערוצי האנרגיה 24 המרידאנים שפרוסים לאורך כול הגוף ואחראיים על הפעלה והזנה של האיברים השונים בגוף באנרגיית חיים למטרת ביצוע כול פעולות החיים בצורה חיונית וטובה.

 

3 על אנרגייה שהגוף מקבל באמצעות פירוק מזונות ושתייה שמוחדרים אליו על פי הצורך

 

4 אנרגייה שהגוף נטען או פורק עודפים בה באמצעות הטבע – השמש -מטעינה אדמה-סופגת עודף במטען חשמלי. הירח מטעין ואו סופך תלוי במצבו מלא או ריק.

 

5 אנרגייה של קרינות שהגוף סופג – שלרוב מערערות של הקצב הפנימי של מערכת העצבים עודפי חשמל סטאטי וקרינה יכולים לגרום או לירידה ושבירת מתח לעייפות או לעלייה במתח.

 

6 אנרגיה שהגוף נטען של חומרים רעילים שגורמים להאטה בקצב התהליכים הפזיולוגיים והנפשיים

 

7 אנרגיה נפשית שבה אתה נטען או ממנה מתרוקן כתוצאה מ לחצים שונים: בנושאי מחלות, אהבה, כספים, זוגיות, משפחה השגיות.

8 אנרגיה שהגוף נטען או פורק בעודף או חוסר ברזל המוגלובין בדם אנמיה,

 

9 אנרגיה שמקורה בסינכרון נכון בין בלוטת הורמונאליות וחוסר אנרגיה שנוצרת מתת-פעילות של הבלוטות.

 

10 אנרגייה שפוחתת עקב טראומה אישית, משפחתית, בעבודה.

 


 בתהליך הטיפול בבעיה יש לערוך בדיקות שנחוצות כדי לשלול מצבי חוסר איזון כמו

 

מחסור במינראלים וויטאמינים.

 תת פעילות של בלוטות.

עודף חומציות PH בגוף.

התחלת סרטן

התפתחות סכרת

 

 
שינוי אורחות חיים כחלק מהפתרון


1 הוספת פעילו גופנית מתונה ולא נמרצת שעלולה להחריף את הבעיה.

פעילויות טובות הן יוגה מדיטציה טאי צי צי קונג פלדרקרייז אלכסנדר רכיבה על אופניים  

 


ישנם חוקרים הסבורים שמקור הבעיה בתסמונת עייפות כרונית נעוץ בחלקו בפעילות לקויה של בלוטת האדרנל, שתוצאתה לחצים גופניים ונפשיים ואפילו מחלות נגיפיות. צמח המרפא ליקוריץ ידוע כממריץ את פעילות הבלוטה. גם גינסנג מקובל כצמח מרפא המחזק את מערכת הבלוטות להפרשה פנימית (הורמונים). במחקר ראשוני נמצא שמתן של גינסנג בעקבות מתן ליקוריץ סייע בהפחתת העייפות הכרונית.


 שונות

עצירות-עצר הסגר של ועל הפתחים

עצירות-עצר הסגר של ועל הפתחים

מאת אדית דיטה דניאל הומאופתית קלאסית בכירה CHom  כל הזכויות שמורות 03-5165923

 

 

 עצירות היא מושג רחב הרבה יותר מחוסר מספיק של יציאות אחת ליום לפחות, אלו המומחים במערכת העיכול יגידו שגם יציאה אחת קבועה ליום אפילו לא קשה זה סימן לעצירות ושהמצב הטבעי שצריך להיות הוא שתי יציאות עד שלוש ביום כמו שמתרחש אצל ילד, אך עצירות האם היא בכלל משהו פיזיולוגי או רק פיזיולוגית, עצירות פיזיולוגית היא ביטוי מידי לעצירות רגשית נפשית מחשבתיות יצירתית והתנהגותית, השרירים הטבעתיים ושרירי הרקטום ומערכת המעי הגס והדק מסתבר שפועלים כמו גלאי מעצורים ברגש ובנפש שלא רק מגלים את העצירות שעוברת בתודעה אלא במידי גם מתרגמים אותו לעצירות גדולה יותר המשתקפת בכל המערכת, כמו בבעיות רבות אחרות כמו בכאבי ראש גם כאן למדנו להתרגל לבעיה ולהתיר לגוף להמשיך להיות במצב המצוקה שעליו הוא מעוותת או לנפש מבלי לנקוט עמדה –כי למי אין עצירות בעצם?

 

 חוסר המודעות והידע הקיים בציבור

 לגבי תופעה זו והשלכותיה גורמת למצבורי האשפה לחדור בתוך הגוף שלנו לכול כיוון אפשרי, נתיחות אחרי המוות של אנשים שחלו ממחלות מראים גלילי צואה נמצאים בכל מקום בגוף אפילו עוטפים את החוליות של עמוד השדרה, הבטן הבולטת סימן הידוע מכול לאין סוף גללים שלא יצאו החוצה ומחכים למושיע שישלוף אותם ממעצר בית ארוך במיוחד מראים על מעיים מלאים שגרמו להיחלשותם של שרירי הבטן והמעי בגלל המסה הגדולה והכבדה שיושבת בתוכם מרקיבה. טחורים פיסורה איבוד שליטה על יציאות, דימומים מהרקטום, ציסטות, בעיות פרוסטאטה אצל הגברים, סרטן המעי, אצל שני המינים, ונטייה לחלוף איידס מחדירה לאזור זה מראים בבירור, שאזור זה הוא פתח לצרות מצטברות אם לא נוהגים בו על פי כול כללי ההתנהגות הרצויים, החל מללמד ילדה בת 3 שאת הפיפי מנגבים מקדימה לאחורה ולא מאחורה לקדימה כדי שלא תקבל חיידקי מעי וצורה ישירות לתעלות השופכה והוואגינה שלה.

 

אז למה בכל זאת זה לא טוב

לעצירות יכולות להיות סיבות שונות שגורמות לחומרי פסולת וזבל של הגוף להישאר במערכת, בעיות בחילוף חומרים, בעיות נוירולוגיות, פיזיולוגיות אפילו מולדות, אך כשהעצירות קיימת חומרים רעילים אלו שנשארים במערכת הם בעלי יכולת טוקסית גבוהה, הגוף כולו “נהנה” ומתנהג כבמצב של הרעלה ומתפתח בתוכו אם אין ניקוז ותהליך של הפרשה תמידי יום יומי, רעילות כרונית שנספגת חזרה לרקמות הגוף דרך מחזור הדם. ובעצם כל מחלה אנושית אם היו בודקים את בסיסה היו מגלים שהבסיס שלה הוא הרעלה –של חומרים שנמצאים במעיים ולא יוצאים מהגוף, אצל אחד זה יתבטא בחצ’קונים על העור גם אם לא בגילאי ההתבגרות, אצל השני בהשמנת יתר  לחץ דם גבוה או סרטן, ואצל השלישי בביטויים רגשיים כהיפראקטיביות חרדות ופחדים או בלבול ומלאי השמות למחלות הוא בלתי נגמר.

 

פתרונות בעולם הקונוונציונאלי

משלשלים, חוקנים ודיאטות, משלשלים יגרמו להרגל לא רצוי בו מתקיימת תלות הולכת וגוברת בחומר כימי חיצוני שמגרה את המערכת ליציאה, וכך לאט לאט המערכת הטבעית נהפכת ליותר וליותר עצלנית שוכחת את תפקידה ונהפכת לתלויה לכול יציאה בכמויות הולכות וגדלות של משלשלים, ההתניה הנפשית כאן היא גרועה, מפתחים תלות, כמו בסם, כנל חוקנים יש אנשים שמפתחים בהם תלות, דיאטה היא כמובן חובה,

סוכרים חייבים לצאת מהמערכת או יותר נכון לא להיכנס לתוכה, דגנים ומוצרי חיטה חייבים להיבדק ולהיות מוחלפים בתחליפים מלאים ואו על פי סוג הדם אם יש צורך אז יש להמעיט בהם בכלל, שמן מחומם מטוגן או בבישול הופך להיות רעיל וגם הוא תורם לסגת הקושי של הכבד וכיס המרה לפנות רעלים מהמערכת, אכילת פירות על בטן מלאה ואחרי ארוחה או קינוח זה ממש מתכון להתאבדות. כך שמי שמוציא את הסוכרים מחייו, את השמן אף פעם לא מחמם ומבשל איתו לא מוסיף במנה שלו בצלחת, ונמנע מכול מוצרי הקמח הלבן והדגנים המעובדים עובר רק למוצרים מלאים, ונמנע מאכילת מתוק או פרי אחרי האוכלכבר עושה עבודה רבה ומועילה למערכת שלו. בדרך להבראתה

 

וההומאופתיה

 

תמיד תחפש את הגורם לבעיה, את הגורם שמעבר לגוף. את הכוח שגורם לעצירות במערכת שמתבטא גם בחיים בעבודה בלימודים בקשרים אישיים בזוגיות אהבה מיניות הורות, הצלחה, כסף משם העצירות מתחילה, ההומאופתיה תפתור כול מצב עצירות של כול אדם בצורה שונה, כול אחד הבעיה נובעת אצלו ממקור אחר וגם העצירות עצמה היא שונה מאדם לשני בריח בצבע במרקם בקושי במספר הימים שאין יציאה. ובנוסף תוספת של ויטמינים מינראלים שחסרים ותיקון בתזונה, כשנתקוף ונטפל בעצירות מכול הכיוונים האלו היא תתחיל לתחפש לעצמה שירותים של מישהו אחר לבוא שם אצלו ולא אצלכם לידי ביטוי ללא הפרעה. 

עצירות

מהי ההומיאופתיה ואיך היא יכולה לעזור ללב בריא יותר

 

הומיאופתיה היא שיטה העוסקת בחקר האלמנטים שבטבע. מטרתה לתת כלים לתיקון תהליכים לא  מאוזנים באדם בכל הרבדים של חיו. החל מהנשמה נפש וכלה בגוף.

השיטה פותחה על ידי דר’ סמואל האנמן רופא רוקח וכימאי, כשהעיקרון המנחה והבסיסי של השיטה הוא תיקון על ידי דומה בדומה – similia similibus curentur.  חוק השימוש בדומה כדי לתקן דומה הוא חוק עליו מבוסס – מתן החיסונים ברפואה הרגילה. למשל: ברפואה הקונוונציונאלית משתמשים ברעל של נחש מוחלש בצורת חיסון כדי להתגבר על עקיצת נחש. או בחיידקים מומתים של מחלת השפעת או הפוליו כדי לחסן בפני מחלת שפעת או פוליו.

הומיאופתיה הינה גישה המכבדת את תבונתו של האורגניזם וכול מטרתה היא למעורר את כוחות התיקון ומערכת החיסון הקיימים באדם בלידה. לחזק ולעזור למערכת החיסון להחזיר את הסדר הטבעי לאורגניזם.

ההתייחסות לכול התופעות שיצאו מאיזון אצל כול אדם היא תוך כדי התייחסות לכל מרכיבי חייו, גופו נפשו ומצבי רוחו של האדם. וההיסטוריה שלהם מילדותו.  יש חשיבות עליונה בהבנת בעיותיו ותלונותיו הייחודיות של האדם ותיקונם מהשורש מלידה.

תהליך התיקון נעשה באמצעות קבלת  רמדי הומיאופתית{ המילה רמדי היא כללית ושווא למילה תרופה }  הרמדי – האלמנט מהטבע שנבחר, שנבדק על בני אדם בניסויים

אותו אלמנט נבחר –הוא אישי עבור אותו אדם וסך כול בעיותיו. ולא ניתן להעברה מאדם לאדם גם אם שם המחלה שלהם על פי הרפואה הרגילה –זהה.

מטרת התהליך ההומיאופתי הוא שיפור לא רק ברמה הפיזית או הנפשית אלא בכל תחומי החיים, שיפור באיכות החיים הוא תוצאת לוואי של התהליך ההומיאופתי. האדם מתקדם תוך כדי תהליך הדרגתי של שחרור מכל המצבים שהגבילו אותו בחייו. זהו לא חלום –זוהי מציאות.

בתהליך ההומאופתי לא צריך להאמין כדי שהוא יביא תוצאה. צריך לשלב הומאופת מאוד מנוסה. לענות לשאלות ההומיאופת בצורה מדויקת אינפורמציה מדויקת היא הקוד להצלחה בתהליך ההומיאופתי –לכן חלה אחריות רבה על האדם שמגיע לתהליך לא לזייף או לשקר בקשר לנתונים עליהם הוא נשאל. להתמיד בלקיחת הרמדי ובעדכון ההומאופת לאורך התהליך ולעבוד על פי ההוראות של ההומיאופת. גם אם התהליך שונה מאדם לאדם בפרק הזמן שהוא לוקח – התוצאה איננה דבר שמושג על ידי אמונה בדבר אלא על ידי מדע מדויק התמדה ועמידה בתנאי התהליך.

 

 

  

ואיך הומיאופתיה יכולה לעזור לבעיות שונות בנוגעות ליציאה מאיזון באיבר החשוב הלב

 

עד היום נערכו ניסויים ברחבי העולם ב 22 מדינות בעולם –על סוגים שונים של אלמנטים מהטבע. כ 5000 אלמנטים נבדקו ונוסו על בני אדם ונמצאו מתאימים לאיזון ולתקן מינים שונים של הפרעות באיזון –שהתוצאה שלהם היא הפרעות שונות נגרמות בלב.

ההפרעה שנגרמת בלב. אם זה ברמת האורגניזם עצמו פגיעה באיבר. או ברמה פסיכוסומטית שגורמת לכאבים מחושים שונים והפרעות קצב. ופחדים נלווים. כולם מתחילים בעצם בהפרעה שמתרחשת קודם כול במימד הלא גשמי-במימד הרוחני של הנשמה. שהיא מעל הנפש הרגש החשיבה או הגוף. הפרעה זאת מתורגמת להפרעה במישורי הנפש והגוף. ומתורגמת לצורת חשיבה ורגש הגורמים לפחדים דאגות חרדות וכאבים פיזיים במקרה הפחות גרוע –רק למצבים פסיכוסומאטיים –ובמקרה היותר גרוע לפגיעה ישירה אורגאנית בלב עצמו באיבר ובתפקודו.

בהומיאופתיה לכול אחד מ 5000 האלמנטים שנבדקו על נסיינים – קיימת תמונת הפרעה שונה –וייחודית –אותה מייצג אותו אלמנט בטבע –ולכן תהליך התיקון של מצב ההפרעה שחלה באותו אדם וליבו –ישתנה מבחינת בחירת הרמדי –האלמנט המתאים לו מאדם לאדם. וכך 10 -20 -50 אנשים שונים הסובלים למשל מהפרעת קצב –לא יקבלו את אותה אלמנט-כדי להחזיר את הקצב לאיזון –או להעלים את הכאב –או הנטייה להתקפת לב-נהפוך הוא כול אדם ואדם יקבל –אלמנט שונה מהשני וזאת בהתאם לסך כול מצבי החוזר איזון הקיימים במערכת שלו –הרגשית מחשבתית התנהגותית ופיזית –מרגע לידתו ועד רגע היותו מגיע לתהליך הומיאופתי

בתהליך שעובר אצלי האדם אני ממליצה גם על מתן תזונה ותהליך של ניקוי רעלים מהמערכת שעוזרים בתהליך שיקום הגוף ובנייתו וחיזוק מערכת החיסון. אך בראש וראשונה מערכת החיסון של האדם היא פונקציה של חיסון האדם בפני מחשבות רגשות ומצבי נשמה שיצאו מאיזון ולכן פותחים אותו להיות פגיע לכול מיני מחוללי מחלות.

 

אדית דניאל. עיתונאית בתחום הבריאות והומיאופתית קלאסית בכירה. Rcp. Rchom חברה רשומה באגודה ההומיאופתית ובארגון הגג למטפלים. המתמחה בילדים ונוער בתיקון מגוון בעיות התנהגות חשיבה רגש והתפתחות. בילדים מכול קשת האוכלוסייה. להתקשרות http://www.metaplim.co.il/dita     03-5165923     dita@netvision.net.il

 

        

 

 

אי ספיקת לב

תופעת הילד המסומם -ילדי הריטלין -ילדי האינדיגו

תופעת הילד המסומם

מאת ד”ר אדית דניאל

 

 

ילדי הריטלין בעידן הריטלין, אינם שונים מילדי הפרוזק בעידן הפרוזק ומילדי הזַן החדש – ילדי האינדיגו והקריסטל שנולדו בחמישים השנים האחרונות. אלה גם אלה, פעמים רבות, הנם ילדים ברוכי כישרונות ומחוננים בתחומי האמנות, המדע, המתמטיקה והריפוי, אשר מסווגים בקלות רבה מדי תחת כותרת אחת, והופכים לדור צורך ריטלין.

 

 

בעולם כולו, וגם במדינת ישראל המתפתחת, מסתבר פעמים רבות כי קל יותר לפנות לאפיק הפתרון התרופתי כדי לפתור את בעיית התלמידים אשר אינם עומדים בדרישות המקובלות, אלה אשר התנהגותם דורשת התייחסות מיוחדת. זו דרך קלה יותר וזמינה יותר מאשר התמודדות עם צרכיהם האישיים והמיוחדים של ילדים אלה לאורך זמן.

 

לפני כעשרים שנה יצרה להקת רוק בינלאומית אחת מיצירות המופת התרבותיות הידועות ביותר, ובה ניבאה והמחישה על גבי מסך הקולנוע את התהליך המתרחש היום, שנדמַה לנו אז, לפני שנים, כיצירה  סוריאליסטית ורחוקה מהמציאות.

 

 

הייתה זו להקת “הפינק פלויד” בסרטם “החומה”. הם חזו בגאוניות מצמררת את דור הפרוזק והריטלין הקרב והולך, והראו לנו באור מסנוור מה גדול ומסוכן כוחה של מערכת המסוגלת להפוך המוני ילדים חיים ונושמים לעדר רובוטים עוטי מסכות אחידות וחסרות הבעה, המהלכים כבובות ממוכנות, ומנווטים על ידי יצורי ענק היישר אל גלגלי מטחנות בשר משומנות, הממתינות לבלוע אותם, בשר טרי ורך, חסר הגנה ויכולת התנגדות.

 

 

מעטים בחברה מעזים לתהות איזה עתיד צפוי לילדים המטופלים בתרופות המשפיעות על התנהגותם בגיל צעיר כל כך. פעמים רבות אנו בוחרים במודע להתעלם מנורות האזהרה המאותתות לנו מכל עבר, ולא להרהר באחריותנו לתהליך בגרותם, ולהשלכות החמורות של התלות בתרופות מסוג זה.

 

 

 

תרופות המשפיעות על התנהגות מובילות פעמים רבות את המשתמשים בהן לשימוש בתרופות חזקות יותר, ועלולות מאוחר יותר אף לדרדרם לשימוש בסמים. הילדים של פעם שהולעטו בתרופות כריטלין הופכים לסטודנטים המצטיינים של היום, התלויים ב”מנה” היומית שגופם דורש, ויכולים לבטא את כישרונותיהם רק בזכות “החומר” שמסופק להם על ידי סוחרים בעלי גישה אל המרשם הנכון.

 

 

אחד מאלה, סטודנט אשר החליט לשבור את המעגל והגיע אלי כדי למצוא תיקון בהומיאופתיה במקום לפנות לסוחר סמים, הדהים אותי בדבריו: משתוממת ומופתעת הקשבתי לו מספר כי זו הנורמה המקובלת כיום – אין כמעט סטודנט אחד שאינו משתמש במהלך שנת הלימודים או לקראת הבחינות ב”סם חוקי” להגברת הריכוז. אין כל קושי להשיג את הסם, הסחר בו נעשה כמעט בגלוי, זוהי מעין “אופנה חדשה” אשר אי אפשר בלעדיה.

כיצד, אם כך, אנו יכולים, הורים בוגרים האחראים לילדנו, ללמדם מגיל צעיר כי סמים הנם דבר מסוכן ביותר שעליהם להתרחק ממנו ככל האפשר, אם אין אנו מוכנים לראות את הקשר בין תרופות המשפיעות על התנהגות לבין סמים קשים.

 

 

כשילדנו הצעיר מאובחן כ”בעייתי” והטיפול שאנו מסכימים לתת לו, מתוך כוונה להקל על קשייו, הוא סם אשר בטווח הקצר יהפוך אותו ל”ילד טוב”, אך עשוי ביודעין לגרום לו לפתח תלות בתרופה שתאלץ אותו אחר כך לחפש סמים קשים יותר –  עלינו להבין כי אנו אחראים גם למסר אתו הוא גדל: סמים הם מצרך לגיטימי. כשיתבגר לא נוכל לדרוש ממנו כי יתרחק מסמים קשים יותר כגון אקסטזי או קוקאין. כמו בשיר “הוטל קליפורניה”, שנגע בנו כל כך בגלל האמת שבו…

 

 

רק מעטים הם ההורים לילדים המוגדרים כסובלים מהפרעות קשב והתנהגות אשר לא נכנעים ללחץ המופעל עליהם ויוצאים למלחמה כמעט חסרת סיכוי במערכת. ורק מעטים מצליחים לגבור על האיום מפני סילוקו של ילדם מבית הספר בגלל בעיות התנהגות.

 

 

ונשאלת שאלה החשובה ביותר עבור הילדים בעולם כולו היא שאלת מיצוי היכולת והפוטנציאל הטמון בהם מלידה, מבלי להרוס את הכלי הנהדר ביותר שיש להם – המוח – ומבלי שינצלו לרעה את התלותיות של הילד, החוסר ידע שלו, אי-יכולתו כילד צעיר להתנגד לסם שנכפה עליו. לכן אני רואה זאת כשליחות בשמם של הקטינים, חסרי האונים מול המערכת השולטת: רצוני הוא שלא ינוצל חוסר שוויון הכוחות בינם לבין מקבלי ההחלטות.

 

 

אם כך. איך אפשר לשמור על הפוטנציאל המוחי של הילדים, שכן אומה או מדינה שאינה יודעת לנצל בצורה הטובה ביותר את אוצרותיה לטובת הפרט והכלל מבזבזת את משאבי האנרגיה שלה -את המוחות האנושיים לשווא, ומכלה את תוצרתה היקרה ביותר מתוך בורות וחוסר מודעות. ילדים, הנם חומר הגלם אשר בעתיד יהפוך למקור העיקרי ממנו המדינה שמגדלת אותם תיזון, הן בתחומי הכלכלה, החקלאות הרפואה והמדע, והן בתחומי האמנות והיצירה. כממציאים בכול התחומים.

 

 

ילדים הם עידן המחר של התודעה והמוח. אם נעשה את ההקבלה בין שדרוג מחשבים ומכשירי אלקטרוניקה, נבין שגם היקום עסוק בשידרוג תמידי של הקצב והכיולות של המוח האנושי -ואם מי מהמבוגרים אל עומד בקצב הזה -זה בגלל שהוא מיושן וחסר מידע חדשני ולא בגלל שצריך להשתיק את אותו ילד -כביכול היפראקטיבי שרמת הצרכים שלו שונה וברמה שונה משל אלו שיצרו אותו -הוריו ומוריו. אך לא שונה מהיצרן המקורי -היקום האלוהים

 

    

משום-מה קל לנו להבין את תהליך שדרוג המחשבים שאנו יצרנו מאשר להבין את תהליך “שדרוג” בני האדם על ידי כוח אחר, גדול בהרבה מאתנו. זו הסיבה שאנו נוטים לשים תוויות מוטעות על תופעות שעדיין לא נמצא להן שם. הפרעת קשב-היפראקטיביות-וריכוז (ADHD), הפרעת-קשב-תקשורת-וריכוז (ADD), אוטיזם ועוד ועוד – כל אלה הן תוויות שהפכו שגורות מדי בפינו.

 

 

רבים מילדים אלה שהיום נוטים לכנות אותם ילדי אינדיגו. ילדי קריסטל. ילדי הקשת. זכו במתנות נדירות ויקרות מפז: זיכרון פנומנאלי, כישרונות אמנותיים, יכולות ריפוי ואינטואיציה להבין את הנזקק, הבנה עמוקה בתחומי המתמטיקה והמדע בכלל וכוח אדיר לממש בצורה אחרת ושונה את הפוטנציאל הגלום בהם.

 

לכן אתם המבוגרים האחראים עליהם, עושים בהדרגה ובשיטתיות כדי להשתלט על מוחם ולהתאימו לאמות המידה ה”נורמאליות” עושים טעות אנוש גדולה.

 

 

מה עוד דרוש על מנת שנתעורר, נפקח עיניים, נלמד, נסיק מסקנות ונימנע מהטעות הזאת?

הורים מכנים שלב זה של מחיקת האינפורמציה ממוחם של ילדיהם (כמו מחיקת אינפורמציה מהדיסק הקשיח במחשב הביתי שלנו) “שלב החביון והשתיקה”, או במלים עממיות יותר – “שלב הזומבי”… הילד מתפקד בכוחות אינרציה פנימית מינימאלית הדרושה לו, הוא מסתובב ערני אך במצב של “חצי-קומה”, כל הווייתו נתונה תחת שפעת חומרים משתקים ומדכאים.

 

זהו סוג תפקוד שהפך להיות מקובל ולגיטימי בחברה שלנו, ובעצם משאיר אחרים שאינם מטופלים בתרופות מסוג זה מחוץ למעגל “האמיתי”. אך אלה הכלואים בתוך המעגל סובלים מאוד ממחיקת האינדיבידואל שלהם. צעקתם אינה נשמעת משום שהיא כלל אינה מושמעת – “החוק-שאינו-כתוב” הנלווה לעסקת החבילה מבטיח כי קולם יאלם ולא יישמע, הם יאולצו לשתוק, לבלוע ולהפנים את כל רגשותיהם כולם.

 

 

בעשור האחרון עמלתי על פיתוחה של שיטה אותה אני מכנה שיטת מוח-היהלום. שיטה זאת עושה שימוש בכול הידע שצברתי ב 30 שנים האחרונות לטובת שידרוג התודעה המוח וכול התפקודים של ילדים נוער ובוגרים.

 

 

המקרים שמגיעים אלי כולם מורכבים רובם בטיפול פסיכולוגי ואו פסיכיאטרי ואו גם וגם. כולם עוברים תהליך של ניקוי. תיקון וסידור ואיזון יסודי מהשורש. תוך כדי הורדת התורפות הכימיות בפיקוח רפואי של הפסיכאטר המטפל בהם -ככול שמצבם מוטב באמצעות השיטה שלי.

 

 

ובימים אלו אני בתהליך של קידום מחקרי מעמיק של כול סוגי הפתולוגיות ומחלות הנפש והיכולת לפתור אותם בצורה מלאה באמצעות השיטה שלי. אני נמצאת בקידום של מחקרים מול בית חולים פסיכיאטרים. ומול גופים נוספים שמגלים עניין רב.

 

  

בנוסף יצאתי לפגוש רןפאים ודמויות מפתח ולבדוק את הנכונות שלהם לעזור בקידום המודעות.

 

ד”ר אולגה קיפניס, רופאת ילדים, סניף קופת חולים לאומית, יד אליהו, תל אביב

 

ד”ר אדית: כרופאה העובדת עם ילדים עד גיל 16 את נתקלת בוודאי בילדים רבים המגיעים אליך עם הפרעות תקשורת, קשב, ריכוז, היפראקטיביות ועוד. ספרי לי מה המלצתך לטיפול בתחומים אלה, ומה את רואה בתצפיותיך על ילדים אלה במהלך הטיפול.

 

ד”ר קיפניס: חלק גדול מהילדים המגיעים אלי כבר מטופלים ב”ריטלין” או ב”קונצרטה” (תרופה זהה שטווח זמן פעולתה שונה), אך חלקם ילדים להורים שמסרבים לתת להם ריטלין.

 

ד” ר אדית: האם הבחנת בתופעות לוואי אצל ילדים המטופלים בריטלין או בקונצרטה?

 

ד”ר קיפניס: ריטלין עוזר לילדים לפתור את בעיית הריכוז, אך ברוב המקרים התופעה חוזרת ברגע שהם מפסיקים לקחת את התרופה.

 

 

ד”ר אדית: לו היית יודעת שההומיאופתיה יכולה להחזיר את הילד למצב מאוזן ותקין ללא תופעות לוואי, מצב אשר לא יחזור לקדמותו כאשר הילד יפסיק לקבל את התמצית ההומיאופתית – האם היית ממליצה לשלוח ילדים כאלה להומיאופת?

 

 

ד”ר קיפניס: כן, בוודאי. אני מעדיפה לתת לילדים טיפול טבעי ולא כימי. אם ההומיאופתיה יכולה להראות ניסיון ואינדיקציה להצלחה בתחומי הטיפול בהפרעות מסוג זה – אפנה את המטופלים שלי לקבל עזרה מהומיאופת. תמיד האמנתי בבדיקת דרכים שונות לטיפול. אני מעוניינת מאוד לראות תוצאות טיפול הומיאופתי בהשוואה לטיפול בריטלין על קבוצת ניסוי.

 

 

ד”ר אדית: בקליניקה שלי יש הרבה ילדים שנמצאים בתהליך תיקון הומיאופתי כדי להקל  עליהם בסוג זה של בעיות. גם אצל הומיאופתים אחרים תמצאי הרבה דוגמאות ותיאורי מקרים מסוג זה.

 

 

הצלחת ההומיאופתיה מוכחת, יש הרבה הורים אשר יהיו מוכנים לאשר זאת, גם מורים ובתי ספר שחזו במו עיניהם את תוצאות הטיפול ההומיאופתי על ילדים המאובחנים כסובלים מבעיות התנהגותיות. האם כל אלה מספיקים כדי שתשקלי לשלוח ילדים להומיאופת, וכדי שתקבלי אותם מאוחר יותר בקליניקה שלך, בזמן תהליך התיקון או לאחר שיסתיים, ותוכלי להיווכח ולאשר את כל מה שסיפרתי לך עתה?

 

ד”ר קיפניס: אשמח לעשות זאת. כפי שציינתי אני בעד כל ניסיון טיפול שאינו על בסיס כימי. אני מעוניינת מאוד לדעת אם קיימת אפשרות לעזור באמצעות ההומיאופתיה גם לילדים עם בעיות התנהגות קשות יותר, ילדים המטופלים ב”רספירידל” (תרופה אנטי-פסיכוטית המיועדת לטיפול בחולי סכיזופרניה).

 

 

ד”ר אדית: אל הקליניקה שלי מגיעים ילדים עם בעיות אלימות קשות, התנהגות חסרת גבולות שאי-אפשר לשים לה רסן, ילדים עם נטייה לנשוך את עצמם, כאלה המסַכנים עצמם ואת הסובבים אותם (לעתים אף במודע) ורודפים כל הזמן אחר אתגרים מסוכנים, ילדים שהתדרדרו לסמים קשים, ילדים שפרקו כל עול, שנפלטו ממסגרות החינוך ולאף אחד אין שליטה עליהם.

 

 

הם אינם מפחדים מאיש, סמכות אינה מהווה גורם מרתיע עבורם, הם לא חוששים מהשלכות מעשיהם או מעונשים. אלה ילדים שכביכול נולדו עם “לב קשה”, והחברה בה הם חיים מחפשת נואשות פתרון עבורם.

 

 

פעמים רבות מדובר בילדים שהתפתחותם המינית הקדימה לבוא, וגם זו אחת הסיבות לבעיות שהם חווים בחברת בני גילם, הם נוטים לאוננות מופרזת או לחשפנות בציבור, לעיתים הם אוכלים בכוונה דברים שאינם אכילים, ועוד ועוד.

 

 

ד”ר קיפניס: עד עתה הייתי משוכנעת כי הילדים הללו אשר את מתארת זקוקים לטיפול פסיכו-נוירולוגי מסודר ורציני, אך אם קיימת אפשרות אחרת לעזור להם – אשמח להכיר, לבדוק ולנצל אותה.

 

 

 

 

יהודה קורן, סגן יושב ראש “עמותת מגן” לזכויות אנוש בישראל, החוקרת וחושפת מקרי הפרה של זכויות האדם בתחום בריאות הנפש:

 

 

 

ד”ר אדית: ספר לי על הניסיון שצברת בנושא הטיפול בילדים באמצעות ריטלין.

 

 

מר קורן: במהלך שש השנים בהן אנו נאבקים למען זכות הבחירה בשימוש בריטלין פגשתי למעלה מ – 600 משפחות שהגיעו אלינו. רובן לא ידעו כי ריטלין הוא סם מסוכן. ההורים אינם מעודכנים באשר לתופעות הלוואי האפשריות של תרופה זו, אשר לא כולן הנן תופעות נראות לעין. כרגע יש כ – 72 תופעות אשר עדיין נחקרות, השפעותיהן אינן ידועות, והמחקר עליהן עדיין בעיצומו.

 

 

פגשתי הורים שאיימו עליהם כי אם לא יתנו לילדם ריטלין הוא יאולץ לעזוב את בית הספר. ב – 40% מהמקרים שפגשתי התברר שילדים אלה כבר הושעו מהלימודים לתקופות שבין יום אחד לשבוע כחלק מהאיום המופעל על הוריהם. פגשתי ילדים שדווקא בעקבות השימוש בריטלין הפכו לאלימים יותר והושעו לחלוטין מבית הספר.

 

 

על הפרדוקס הזה אף אחד לא טורח לספר להורים: אף אחד לא מזהיר אותם כי ריטלין עלול להגביר את התנהגות אלימה, ובסופו של דבר אותה התרופה, אותו סם – ריטלין – הוא שמביא לסילוקם ממערכת הלימוד.

 

 

אף אחד גם לא מספר להורים כי תהליך הגמילה מריטלין עלול לעורר מחשבות אובדניות ואף להביא ילדים לניסיונות התאבדות, ממש כפי שקורה בתהליך גמילה מסמים אחרים כגון קוקאין.

 

 

ד”ר אדית: איך פועלת העמותה שלכם בנושא?

 

מר קורן: אנחנו פועלים לצד ארגונים נוספים הפעילים בעולם כולו למען חקיקת חוק שיאסור על בתי ספר ומורים להתנות את המשך הלימודים במתן תרופה זו או אחרת. הפסיכיאטרית, פרופ’ נורה וולקוב מארגון ה – DEA, הארגון האמריקאי למלחמה בסמים, פרסמה כתבה בה היא טוענת שריטלין וקוקאין פועלים על המוח באותו אופן בדיוק. לדבריה ריטלין  אף מזיק יותר מקוקאין.

 

 

בנוסף לכך, ועדת האו”ם למען זכויות הילד בעולם בדקה ומצאה כי 17.000.000 ילדים ברחבי העולם מטופלים בריטלין, וממש לאחרונה גיבשה ועדה זו הודעה פומבית ופרסמה אזהרה חמורה כנגד הצמדה פזיזה של תוויות פסיכיאטריות  לילדים כלוקים בהפרעות קשב ריכוז והיפראקטיביות, הגוררת אחריה מתן סמים מסוכנים כמו ריטלין.

 

 

 

מה – 29.9.2005 הורה ה – FDA (רשות המזון והתרופות האמריקאית) לשים תווית אזהרה במסגרת שחורה ובולטת על כל חפיסות הריטלין, כפי שנהוג לעשות לגבי תרופות מסוכנות נוספות, זאת בעקבות מקרים של ילדים שמתו כתוצאה מהשימוש בריטלין או התאבדו.

 

 

שתי תרופות נוספות שהוצאו מסל התרופות הן “אדרול” ו”סטרטה” שהיו בשימוש עד לפני שנה, וגרמו למותם של ילדים רבים שקיבלו אותן כתרופה לטיפול בהפרעות נפשיות.

 

 

ד”ר אדית: היכן עומד תהליך החקיקה היום?

 

מר קורן: כרגע נמצאות על שולחן הכנסת שתי הצעות חוק:

האחת עוסקת באיסור להתנות המשך לימודים במתן תרופות פסיכיאטריות.

השנייה היא הצעת חוק לאיסור השימוש בסמים מסוכנים בילדים מתחת לגיל 18 בבתי הספר לפני שנערכות להם בדיקות מקיפות כדי לאשר או לשלול מחלות פיסיות נסתרות (כגון מחסור בוויטמינים, הרעלת אלומיניום ועופרת), וגם בדיקות רקע סוציאליות כדי לברר תמונה משפחתית מלאה (הורים גרושים, מוות במשפחה וכדומה).

 

 

על-פי הצעת חוק זו ניתן יהיה לתת לילד טיפול בתרופות כימיות רק לאחר שנבדקו כל האופציות הטבעיות האחרות: שימוש בטכניקות למידה, הומיאופתיה, צמחי-מרפא, עיסויים, תזונה נכונה, פעילות פיסית ועוד.

 

 

 

ד”ר מוסקוביץ’ לוצ’יאן, פסיכיאטר מומחה , מנהל “לייט-קליניק”  ב מרכז הרפואי “גפן”, גבעתיים:

 

 

ד”ר אדית: מהיכרותך עם תופעת הסמים החוקיים הנפוצה מאוד כיום, מה הדברים הבולטים אשר לדעתך, כפסיכיאטר, ראוי שהציבור ידע?

 

 

ד”ר מוסקוביץ': לצערי אני יכול לספר לך על ניסיוני האישי, כאב לילדה שהוגדרה על-ידי גורמי חינוך בבית ספרה כ”חולמנית ו”לא מרוכזת”. הופעל עלי לחץ גדול לקחת את בתי לאבחונים על מנת להתחיל טיפול תרופתי בריטלין מוקדם ככל האפשר (תרופה אשר תוארה באוזני כ”מחוללת פלאים” המחזירה ילדים לתפקוד מלא בבית הספר).

 

למרות הספקות הכבדים שהיו לי בנוגע לריטלין מתוך ניסיוני עם מטופלים מבוגרים לקחתי את בתי למומחה בתחום. בתי עברה מבחן ממוחשב (מבחן “טובה”). בזמנו התרשמתי שמדובר במבחן מאוד משעמם, ולכן לא הופתעתי כשהיא לא רצתה לשתף פעולה ולבצע אותו, מפני שהוא פשוט לא עניין אותה.

 

 

 

 

לאחר אבחונים נוספים נקבע כי בתי סובלת מבעיית קשב וריכוז (ADD) הגורמת לה לבעיות רגשיות נלוות, והומלץ לנו על טיפול בריטלין. היא החלה לקבל את התרופה, ובתחילה שמחנו מאוד לשמוע על ה”שיפור” שחל בהתנהגותה בבית הספר – עד אשר החלטתי לבדוק בעצמי את מה שבבית הספר כינו “שיפור”.

 

 

התחלחלתי לגלות כי אותה ילדה שהייתה פעם מלאת חיים ועליזה הפכה לילדה קפואה, אחוזת פחדים וחרדות מפני ש”מישהו עוקב אחרי בחוץ ומנסה לחטוף אותי מהבית”. במו עיני ראיתי כיצד בתי הפכה, בהשפעת הריטלין, לילדה הסובלת מחרדת רדיפה. תופעה זו נעלמה לחלוטין ברגע שהפסקנו לתת לה את התרופה.

 

 

אדית: אם כל כך קשה אפילו לבעל-מקצוע לדעת שילדו הפרטי סובל מחרדת רדיפה בגלל השפעת סם, איך אנו יכולים לצפות מהורים שלא מצויים בתחום זה לשאול את השאלות הנכונות ולהבחין שילדם בעצם סובל (בלשון המעטה) ולא מרוויח מהטיפול בתרופה?

 

 

ד”ר מוסקוביץ': זו שאלה נכונה וקשה. הורים מעטים בלבד מודעים להשפעות הפסיכוטיות שעלולות להיות לריטלין על ילדם. זו תרופה הפועלת כסם לכל דבר ומשפיעה על ילד צעיר כפי שהיא משפיעה על מבוגר. ידוע לנו כי ריטלין עלול לגרום לתופעות לוואי פסיכוטיות אצל מבוגרים.

 

ד”ר אדית: מה עשית כשגילית תופעה זו אצל בתך?

 

 

ד”ר מוסקוביץ': כמובן שמיד הפסקתי לתת לה את הסם. כתוצאה מכך היא עברה חודשים ארוכים וקשים של גמילה, היא סבלה מעוויתות בפנים שהיו כה חזקות עד שפחדנו להוציא אותה החוצה.

 

 

היא לא הייתה מסוגלת לבטא משפט אחד מבלי להפסיק בגלל עוויתות, קולות ותנועות בלתי רצוניות בצוואר ובפנים. רק אז הבנו, אנו – הוריה – כי בריאותה ואושרה של ילדתנו חשובים לנו הרבה יותר מהישגיה הלימודיים. פעמים כה רבות אנו משליכים על ילדינו את יצר התחרותיות שלנו, את הרצון שלנו להצליח בכל מחיר. אך אסור לנו לשכוח אף לרגע מה באמת חשוב – הילד עצמו.

 

 

הלחץ הלימודי על הישגיה של בתי בכיתה ירד, כיום היא לומדת כפי יכולתה, ובקצב האישי שלה. העוויתות הבלתי רצוניות פסקו, התחלנו להקפיד על משמעת שינה בלילה, התחלנו להגביל את צריכת הממתקים שלה (שגם לה תפקיד בגירוי מערכת העצבים), וגם שעות הצפייה שלה בטלוויזיה הוגבלו.

 

 

הבעיה היא שאנו, ההורים, לוחצים כל כך על ילדינו ודוחפים אותם להישגים, כולנו רוצים שילדנו הפרטי יהיה הראשון בכיתתו ויביא הביתה את הציונים הגבוהים ביותר, ומערכת החינוך קולטת ציפייה זו מההורים, ומנסה ככל יכולתה לפעול על פיה. כל אלה מעמיסים לחץ בלתי נסבל על הילד.

 

 

ד”ר אדית: מה עוד אתה יכול לספר לי על ריטלין מהיכרותך עמו?

 

ד”ר מוסקוביץ': ריטלין היא תרופה ממריצה בעלת תופעות לוואי קשות (לדוגמה: עוויתות בלתי רצוניות, מחלת-טורט, פסיכוזות למיניהן ועוד). אלה אותן תופעות לוואי הנצפות אצל מבוגרים המכורים לכדורי-מרץ. חייבת להימצא דרך אחרת לטיפול בילדים אלו ללא שימוש בתרופות מסוכנות מסוג זה.

 

 

ד”ר אדית: מה המלצתך בנושא בכל הנוגע לילדים?

 

ד”ר מוסקוביץ': ראשית וקודם לכל – להפחית את הלחץ שאנו, ההורים, המורים ומערכת החינוך כולה מפעילים על ילדים לקראת הישגים בלימודים. עלינו להפנים את הרעיון כי לימוד הנו אמצעי ולא מטרה. באופן פרדוקסאלי, ככל ש”נלחמים” בילד, מדביקים לו תוויות וסטיגמות ומשכנעים אותו כי הוא “חולה” וזקוק ל”תרופה”, אנו מזיקים לו יותר מאשר עוזרים. יש לעצור את הדהירה המטורפת אחר תרופות ממריצות, זו אינה הדרך הנכונה!

 

 

 יש לפתח את כישרונותיו ואת כוח היצירה של הילד, ולהפסיק ללחוץ עליו לכיוון השכלה קולקטיבית בקצב שהוא אינו מסוגל לעמוד בו.  יש הרבה ילדים שילמדו מצוין בדרכם האישית, יתכן שתהיה זו דרך רגשית יותר ושכלית פחות, יתכן שהם יבטאו עצמם טוב יותר דרך מוסיקה או ציור ואמנות בכלל.

 

 

 

ד”ר אדית: האם המקרה האישי של בתך השפיע על האופן בו אתה נעזר בתרופות פסיכיאטריות עם מטופלך?

 

 

 

ד”ר מוסקוביץ': המקרה האישי שלי לימד אותי הרבה מאוד, ואף שינה הרבה את התייחסותי המקצועית לתרופות. כיום אני בוחן דרכים נוספות לעזור לאנשים ומחפש עבורם פתרונות שאינם תרופתיים לפני מתן תרופה. מצאתי, לדוגמה, כי לאנשים הסובלים מדיכאון אפשר לעזור בטיפולים לא חודרניים המגובים היטב מחקרית, טיפולים הגורמים להרבה פחות תופעות לוואי.

 

 

על פי תוצאות סקר רחב-היקף שערך הארגון הפסיכיאטרי האמריקאי ופורסם בחודש אפריל ש.ז. ב – American Journal of Psychiatry, נמצא כי טיפול באמצעות אור (Light Therapy) יעיל באותה מידה כמו תרופות אנטי-דיכאוניות. מתברר כי יש פתרונות מגוונים ובריאים יותר, עם מעט יותר תופעות לוואי, אך פתרונות אלה אינם “כדאיים כלכלית” לבעלי אינטרסים שונים בתחום הבריאות. לצערי, טיפולים מהסוג שהזכרתי אינם נכללים בסל התרופות של אף קופת חולים עד היום, למרות מאמצי להביא אותם לידיעת מקבלי ההחלטות.

 

ד”ר אדית: על איזה טיפולים נוספים היית ממליץ אשר זמינים לכול הורה?

 

 

ד”ר  מוסקוביץ': כיום קיימת גישה חדשה בהתייחסות למושג הלקויות וקשיי הלמידה של ילדים. גישה זו מערבת את כל המשפחה, ואף את בית הספר, כמנוף להעצמה, וכמענה לקשיים אתם מתמודדים ילדים אשר לרוב הנם מחוננים ויצירתיים. בעזרת תהליכים קבוצתיים מעוררים בילדים אלה עניין, סקרנות, מוטיבציה ומדרבנים אותם לפיתוח מנהגות אישית וחברתית. בגישה זו משתמשים בפעילויות מתחומי הגוף, הרגש, הדמיון המודרך, טכניקות מדיטציה ותרפיה אמנותית, וגם דינאמיקה קבוצתית.

 

אילן סלומון, רוקח מזה 15 שנה, בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים.

 

 

ד”ר אדית: הסבר לי בבקשה מה ידוע לך על הרכבם והשפעתם של “סמים חוקיים”.

 

מר סלומון: החומר המרכיב ריטלין וקונצרטה הוא מולקולה שומנית הנצברת בתוך המוח, בתאי מערכת העצבים, ובתאי השומן של הגוף. אלו הנם חומרים שיכולים להישאר במקומם במשך עשרות שנים. הטענה שריטלין נעלם מן הדם בתוך כמה שעות נכונה, אך הדם ממשיך לקבל אספקה חוזרת שלו מתוך תאי השומן, ולכן גם כשמפסיקים לתת ריטלין הגוף ממשיך לספק את החומר הפעיל לדם מתוך תאי השומן.

 

 

ד”ר אדית: להערכתך, כמה חומר נשאר בתאי השומן של ילד שטופל במשך שבוע ימים בריטלין, וכמה חומר נעלם מן הדם?

 

מר סלומון: ריטלין, כאמור, הוא חומר שומני, הוא מעדיף לקשור עצמו לתאי השומן ולמערכת העצבים ולכן אחוז גבוה מהחומר השומני של הריטלין נשאר בגוף.

 

 

ד”ר אדית: האם תוכל להסביר מעט על אופן הפעולה וההשפעה של תרופה זו על ילדים?

מר סלומון: הריטלין פועל על מערכת העצבים כחומר מדכא על פי המינון המומלץ לילדים. 

הדבר דומה לתגובה שיש לכוסית יין אחת שהאפקט שלה ממריץ את השותה, אך כאשר הוא שותה ארבע כוסות יין ברציפות המרץ נעלם ואת מקומו תופסת עייפות גדולה, רצון לישון הומאופתיה.

 

 

ילד שוקל באופן טבעי כשליש או אפילו רבע ממשקלו של מבוגר ממוצא, לכן המינון שהוא מקבל גדול פי 3 או 4 מהמינון שמבוגר מקבל. זה מסביר את תופעות ההרעלה המוזכרות במחקריו של הפסיכיאטר ד”ר פיטר ברגין (ארה”ב): נזקי לכבד, איבוד משקל, אנורקסיה, אדישות, חוסר מרץ, כאבי בטן, תופעות נוירולוגיות, עוויתות, התנהגות כפייתית, רגזנות, אובדן שליטה – ואלה רק חלק מהתופעות שהוא מזכיר.  

 

 

 

ד”ר אדית: לפי דבריך ריטלין יכול להיות גורם מזרז  להתפתחות אנורקסיה ?

 

מר סלומון: בהחלט. הילד מאבד את תאבונו, גדילתו נעצרת, ובנוסף לבעיות הרגשיות שכבר היו לו הוא מפתח גם אנורקסיה. שימוש לאורך שנים בריטלין שמתחיל בבית ספר יסודי וממשיך עד לתיכון גורם במקרים רבים לצורך בתרופות פסיכיאטריות אחרות (לטיפול בדיכאון, בחרדה, בפסיכוזות ובתופעות של סכיזופרניה) כשמצבו הנפשי של הילד מתערער והוא נזקק לטיפול פסיכיאטרי קבוע.

 

ד”ר אדית: הבנתי מדבריהם של מספר מומחים בנושא, כולל פסיכיאטרים, שפעמים רבות תופעות הלוואי של הריטלין התפתחו לכלל מחלת נפש. האם פגשת הורים שהתנגדו לשימוש בריטלין ובמקומו פנו לסוגי טיפול אחרים שהצליחו? 

 

 

מר סלומון: בהחלט. אני יודע בעיקר על הצלחות באמצעות טיפול בוויטמינים, בקלציום ומגנזיום. המגנזיום הוא חומר המאט את הולכת החשמל במערכת העצבים ולכן הוא משמש כמרגיע טבעי. ויטמין מסוג B 1 הניתן במינונים גדולים (אותו ויטמין B שהיה חסר בתחליף החלב “רמדיה”) מייצב את מערכת העצבים. כמובן שכל שימוש בחומרים אלה צריך להיות תחת פיקוח רפואי או תחת השגחתו של מטפל מוסמך בתחום התזונה והוויטמינים.

 

ד”ר אדית: מה דעתך על תופעת הסחר בסם בין סטודנטים באוניברסיטאות לפני בחינות?

 

מר סלומון: תופעת הסחר בריטלין ידועה מזה זמן רב. היא מתחילה כבר בבית הספר התיכון, אנחנו מכירים מקרים של ילדים המוכרים את הריטלין שלהם לתלמידים אחרים לפני בחינות הבגרות.

 

ד”ר אדית: האם זה נכון שריטלין מוחזק בבתי המרקחת בכספת כסם מסוכן?

 

מר סלומון: בהחלט. כל בית מרקחת מחויב בדיווח-סמים למשרד הבריאות מדי חודש.

 

* * *

 

 

ד”ר אדית דניאל סיכום:

 

הורים, משקיעים שעות וימים, ומקדישים את שנותינו היפות כדי להביא ילדים לעולם. אך ילדינו הנם יצורים מורכבים הרבה יותר ממה שאנו מסוגלים להבין. נוכל להשוותם למתכון טוב של עוגה טעימה, בריאה ומזינה, זו שאהובה עלינו במיוחד מכל העוגות. זו עוגה שאפייתה דורשת דיוק רב בקריאת המתכון והקפדה בתהליך ההכנה.

 

 

אם נכניס לתוכה אחד מהמרכיבים בכמות מופרזת או נפחית בכמותו של מרכיב אחר טעמה יתקלקל והיא לא תתאים לציפיותינו. כאלה הם ילדינו: חלקם גאונים יותר, חלקם גאונים פחות, וכולם שווים בעיני בורא-עולם, היוצר האמיתי, אשר אף פעם לא זלזל בברואיו. הוא העניק לנו את הזכות להיות שותפים ביצירתו הנפלאה – האדם.

 

 

אך כדי להפיק את המרב מילדינו אנו צריכים להיות זהירים ביותר וערים להשפעות המרכיבים שנכניס למתכון שלו.

 

 

 

מגוון המומחים שראיינתי, כל אחד בתחומו הוא, סיפקו לכם, הקוראים, מידע רב. הם דיברו לא רק כבעלי מקצוע אלא גם כאנשים פרטיים, כל אחד מהם דיבר מעמקי ליבו ונשמתו. הם שיתפו אתכם מן המקום בו היו רוצים למצוא אותנו כולנו, הורים הדואגים ליצירתם. הם דיברו כבעלי מקצוע אך גם כהורים המכירים את המקצוע הקשה מכולם – ההורות.

 

 

כוונתם הייתה להעניק ידע נוסף שיעזור לכם בבחירה הבאה שתאלצו לבחור, כדי שזו תהיה מוצלחת, טובה ובריאה יותר עבור ילדכם. אם תרצו – הם נתנו בידיכם מתכון מדויק לעוגה מושלמת, ואף הסבירו מה עשוי להרוס אותה.

 

 

הם חיזקו את ידיכם וניסו להראות לכם שלכל משאלות-הלב שאתם מבקשים עבור ילדכם יש פתרון אחר, בריא יותר, הדורש מכם להתבונן בעין אחרת על ילדיכם ולא בדרך לה אתם רגילים.

 

 

 

קשה לי להאמין כי ילד אשר משפחתו גרמה לו לראות עצמו כלא מוצלח, כ”סוג ב'”, שזלזלה בזכותו לבחירה חופשית, ביטלה את רצונותיו מול דרישות המערכת והכריחה אותו לבלוע תרופות, לא הגנה עליו מפני נזקים פיסיים ונפשיים שעלולים היו להיגרם לו כתוצאה מהשימוש בתרופה – יגדל להיות מבוגר אוהב המכבד את משפחתו הרואה עצמו כחלק ממנה.

 

 

 

יותר מכך – אני מאמינה כי ילד כזה יתבגר ויהפוך לאיש מריר ומלא טינה שתופנה לכל מי שהייתה לו יד בדבר. והרי אתם, הוריו, תמיד ביקשתם בלבכם כי לעת זקנה לא תיוותרו ללא אהבתם של ילדיכם.

 

 

 

אני מאמינה כי מבוגר אשר בילדותו דוכאה בו כל חלקה טובה, ובמיוחד אם היה ילד אינטליגנטי במיוחד או ברוך-כישרונות בתחום אשר הוריו לא ידעו להכיר בו, לא יהיה שם עבורכם בכל לבבו כאשר תהיו אתם זקוקים לאהבתו ולדאגתו, ממש כפי שלא הייתם לצידו כאשר היה הוא זקוק לאהבתכם הבלתי-תלויה.

 

 

כי אכן, כל זרע אשר אתם טומנים בקרקע הפורייה יכה שורשים ויגדל ביחד אתו. אם יהיה זה זרע כימי אשר ידכא את מערכת העצבים ואת גופו – הוא עלול לצמוח ולהגיע למימדים של מחלת נפש חמורה. אם יהיה זה זרע בריא – הוא יגדל ויפרח ופירותיו יהיו פירות אהבה והכרת תודה לכם.

 

 

ואתם – הורים מנוסים, אשר עשיתם והשקעתם כל כך הרבה, וויתרתם ויתורים רבים למען ילדכם היקרים לכם מכל – האם לא תהיו מוכנים להשקיע עוד מעט מאמץ? האם לא תהיו מוכנים לאמץ דפוס חשיבה אחר במקום זה הדורש פתרון מיידי ותובע את מחירו על חשבון בריאותו של ילדכם?

 

 

כל המומחים הנפלאים שראיינתי עבורכם ביקשו להתייחס לנשמתו של הילד ולגופו בקדושה אמיתית. וגם אני, שגדלתי כילדת אינדיגו ועברתי כל כך הרבה קשיים, וזכיתי להציל את עצמי לא בעזרת הסביבה אלא בכוחי שלי בלבד, נושאת בגאווה את דגלי –  עבור כל ילד שכזה.

 

 

ומכם, הוריו, אני מבקשת כי תמיד תזכרו שילדכם הוא פרי קסום, אך הוא יכול להירקב בטרם-עת אם לא תשמרו עליו במקום מתאים ואם לא תספקו לו את התנאים הנכונים. גם הריקבון הפנימי, הנסתר מן העין בשלביו הראשונים, הוא הרסני ומסוכן, הוא חולש על איבריו הפנימיים העדינים של ילדכם כמו זרע ממאיר העלול לפלוש לליבו, לנשמתו ולנפשו.

 

 

אני מאמינה כי אתם רוצים אך בטובתו של ילדכם וחולמים על עתיד טוב יותר עבורו ועבורכם גם יחד. כל אלה אפשריים – מגוון אנשי המקצוע שדיברו את דברם נתנו בידכם כלים לעשות זאת.

 

 

בעזרת הכלים ההומיאופתיים ניתן להקל על כל הסימפטומים וללא יוצא מין הכלל המורים לנו על מצב מצוקה נפשית, ואף להקל על תופעות הגמילה מהתרופות הכימיות. ההומאופתיה יכולה ללוות את ילדכם גם לאחר הגמילה, ומהווה אופציה לפתרון הבעיות אשר הביאו אתכם מלכתחילה לטפל בו בעזרת תרופות כימיות.

 

 

 

כל איש-מקצוע בעל רצון, בעל דעת ובעל ידע ירצה לעזור לכם לגדל את ילדכם בריא יותר, שמח יותר, שופע יצירתיות ואוהב יותר, ובעקבות זאת גם מצליח יותר לעמוד בדרישות שהחיים מציבים בפניו.

ולכך גם אני מחויבת.

 

 

לסיום – עלי לציין שוב, כהומאופתית: כל מי שמבקש לגמול את ילדו מתרופות כימיות חייב לעשות זאת אך ורק תחת פיקוח רפואי פסיכיאטרי צמוד מפני שזה תהליך קשה אשר הנו מסוכן לא פחות מצריכת הסם עצמו.  לאור כך אני עובדת עם מספר פסיכיאטרים שמלווים כל מקרה לגופו – ובמידה והם רואים שיפור ברור יציב קבוע במצבו של הילד הם בודקים אפשרות של הורדה זהירה וקטנה בכל פעם במינון התרופות – לצד המשך חיזקו האיזון באמצעות הרפואה המשלימה 

 

 

 

ד”ר אדית דניאל. מומחית ברפואה משלימה. הומאופתיה. נטורופתיה. ניקוי רעלים. תזונה. 03-5165923   0779613596   http://www.dr-adit.com  

 

 

 

 

 

 

ד”ר אדית דניאל  ND.  D.A.M.  PhD   


ד”ר דניאל הנה דוקטור ברפואה משלימה. מהראשונים הבולטים במדיה ובתקשורת לאורך השנים והוותיקים בארץ. מתמחה ועוסקת ברפואה משלימה מזה
25 שנה גם רקורד רחב של הצלחה בנתינת מענה ופתרון מלא לתופעות ובעיות חסרות מרפא.

ד”ר דניאל מתמחה בתחומי: ההומיאופתיה, נטורופתיה, תזונה וניקוי רעלים. ד”ר דניאל פתחה שיטה חדשה שמטפלת במגוון רחב של תופעות חסרות מרפא 

ובמתחים, חרדות, פחדים, דיכאון, הפרעות אכילה,שינה, קשב, ריכוז

בעיות עור, שיער, מין, עיכול, נשימה, כאבים. בהתייחסות אישית.   

ד”ר דניאל מקבלת לקוחות פרטיים ולקוחות ממסגרת משרד הביטחון, חברות ביטוח. פמי פרימיום, וביקור רופא.

 

ד”ר דניאל מלווה מקרים קשים שנמצאים בטיפול פסיכיאטרי ואו פסיכולוגי ולרוב נמצאים על תרופות פסיכיאטריות. היא מוצאת פתרונות למצבים שלא מצאו פתרון ברפואה הרגילה, בפסיכולוגיה ובפסיכיאטריה. בילדים נוער נשים וגברים.

 

ד”ר דניאל מקדמם בימים אלו מחקרים בשיתוף פעולה עם בתי חולים פסיכיאטריים ופסיכיאטרים מחוזיים שמוכנים לשתף פעולה עם השיטה שלה. למציאת פתרונות חילופים ואו נוספים להקלה על תופעות לוואי של תרופות פסיכיאטיות ונינת מענה לבעיות באמצעות הידע היוצא דופן שלה. 

 

ד”ר דניאל  בוגרת 4 שנות לימודי הומאופתיה קלאסית בקולג לרפואה משלימה בניהולו של ד”ר חיים רוזנטל (M.D) . לימודים להומאופתים בכירים בבית חולים תל- השומר.  לימודים  במומביי בהודו, בקליניקות פרטיות אצל הפסיכיאטר- הומאופת ד”ר מהאש גאנדי,  אצל ד”ר ראגאן שאנקארן. אצל וגה רוזנברג מארצות הברית וגרמי שר מלונדון.

 

ד”ר דניאל סיימה בהצלחה את לימודיה בהצטיינות וקיבלה שני תארי דוקטורט

  PhD AM [PHILOSOPHY DOCTOR OF ALTERNATIVE MEDICINE 2009 ]

D.A.M. [DOCTOR ALTERNATIVE MEDICINE 2008]

 

מאוניברסיטת MEDICINA ALTERNATIVA. COLOMBO, SRI LANKA

 מטפלת מורשה RCP בהומאופתיה קלאסית מטעם מועצת האגודה להומאופתיה קלאסית ההסמכה הארצית הלשכה למקצועות בריאות משלימים 2004-2009.

 

קיבלה הסמכה  מהאגודה להומאופתיה קלאסית בישראל R.C.HOM ב 2005-2008

 

ההומאופתיה- מדע של הטבע. בו נעשה שימוש באלמנטים אורגניים מהטבע, לתיקון נזקים שנוצרו בתפקוד בכל רמות החיים. במחשבות, רגשות, התנהגות וגוף. תיקון השיבוש נעשה מרמת התת -מודע.

נטורופתיה – הסרת מכשולים בתהליך הריפוי והאיזון המלא באמצעות לימוד איך לחזור לאורח חיים בריא, לממש שינוי בהרגלי תזונה מזיקים, הוספת תוספות מזון, צמחים, למיד תהליכי ניקוי רעלים ולמידה איך לשמור על הקיים .

שיטת מוח היהלום -אותה פיתחה ד”ר דניאל. שעוזרת להגיע למצבי תודעה, חשיבה, רגש, התנהגות, מימוש עצמי  איזון מלא ובריאות אישית לאורך זמן

 

ניתן לשמוע את ד”ר דניאל ברדיו קול הנגב בימי שישי בפינת בריאות. כתבות נוספות. סרטים ביו טיוב. מכתבי המלצות מלקוחות. קורות חיים אינדקס מחלות ועוד מידע באתר הבית. 

אני מאמין: באון ללמוד לרפא את עצמכם 

 הדלת אצלי תמיד פתוחה כדי לעזור לפחם שבכם להפוך להיות יהלום.

 

ליצירת קשר לקבלת טיפול:

03-5165923  0779613596

dita10000@gmail.com

http://www.Dr- marilyn-monroe.com 

 

 

יחסי הורים ילדים ומתבגרים

הלם קרב ובעיות פוסט טראומתיות

כל הזכויות שמורות לאדית דניאל

 

 

ידוע וברור בעולם שלמצבים של טראומה פוסט טראומה והלם קרב יש פתרון אחד. והוא תהליך של שיקום ארוך ומייגע בן שנים לפעמים גורם להקלה קטנה בתופעות בפחדים בחרדות ובתחושות הרבות הנוספות למצב קשיי שינה קשיי תפקוד קשיי עמידה חיים רגילים כמו שהיו לפני הפגיעה.

 

ואכן עד היום לא מצאו את הפיתרון המדעי המדויק להתפוררותם של מצבי תודעה  להחרפתם של סימפטומים רגשיים מחשבתיים תפקודיים בעקובות טראומות של מלחמה ופיגועים מכול סוג.

 

אך משפט זה תקף רק לגבי זן הרפואה הקונוונציונאלי שברשותו הידע בתחום הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה. ידע שתורם לפעמים לאיזון האדם שעבר משבר ולפעמים לא. אך לרוב מלווה בתהליכים בלתי הפיכים של החל מאשפוזים ועד לצריכה קבוע של סדרת כדורים כאלו או אחרים לשמירה על הקיים –בצורה שמאפשרת תפקוד מינימאלי עקבי.

 

אך התשובה האמיתית איך מחזירים אדם שעבר טראומה קשה מאוד לתפקוד תקין בריא ופעיל כמו לפני הטראומה. לא קיימת בשוק הרפואה הנוכחי.

 

הקיום שלה נמצא בנישה אחרת לגמרי נישה שגם אם יסרבו להאמין או לקבל –לה יש את תשובות. התשובות מדויקות וחד משמעיות. התשובות שיודעות להחזיר את האדם כחדש – למצבו הקודם בטרם נפגע על ידי פיגוע מלחמה או כול מפגע כזה או אחר.

 

התשובה נמצאת לא רק בחשיש –שעכשיו נמצא על ידי הרפואה הפסיכיאטרית כתרופה החדשה עליה תולים את כול התקוות האבודים לריפוי או הקלה בסימפטומים.

 

אלא בכול האלמנטים הקיים בטבע –כול אלמנט והידע הסודי שלו בריפוי מצבים בלתי הפיכים כפי שאנו חושבים שהם-כביכול חסרי פתרון המניח את הדעת.

 

איך זה עובד? המסגרות מחקריות הנערכות ב 22  מדינות מקיימים אחת לשנה מחקר על אלמנט אחר מהטבע. האלמנט שניתן לבני אדם נסיינים ניתן להם תחת פיקוח צמוד ותחת דאבל בליינד – אף אחד מהעוסקים בחקר לא יודע מהו האלמנט שהוא נשוא המחקר.

 

הנסיינים תחת השפעת האלמנט –הצמחי או המנטאלי או המתכתי או שקשרו ליסודות הגז או בעלי החיים מתחיל לפתח סידרת תופעות רגשיות מחשבתיות התנהגותיות ופיזיות בעקבות השפעת האלמנט עליו בדיוק כמו שהחשיש או כולך אלמנט סם אחד נבדק ונמצא כגורם לתופעות רבות ומשונות.

 

 

 

במסגרת הניסוי האלמנט מוציא על קבוצת הנסיינים את כול סוגי ההשפעות שלו –שכוללים גם מצבים טראומה פוסט טראומה דלוזיות פחדים חרדות דיכאונות חלומות

 

 

מבעיתים ובעיות שינה ותפקוד בכול הרמות. האינפורמציה שנמצאת במעקב יום יומי נרשמת ומתועדת בקפידה

 

 

אינפורמציה זו תעזור אחרי זה לאזן מחדש אנשים שסובלים מאותן התופעות –על יד כך שהם יקבלו את האלמנט שגרם לסדרת התופעות הקיימות אצלם –אך בצורה מדויקת –אם הם סובלים מסוג מסוים של חרדה – למשל חרדה במקומות מלאי אדם בקניונים במסעדות ברחוב – האלמנט שימצא צריך להכיל בצורה מדייקת את אותו פחד בדיוק והסיבות שגרמו לפחד ולחרדה זו להיווצר

 

 

אם נמצא האלמנט שגרם לנסיינים בדיוק לאותן תחושות קשות –הוא יוכל להתאזן לחלוטין את האדם המתלונן מאותן חרדות –אם יילקח על ידו בצורה חיסונית –בצורה מוחלשת

 

 

מערכת החיסון שלנו מסתבר יודעת להתמודד יורת טוב ולהיאבק בגורמים חיצוניים  –הרבה יותר טוב מאשר כלפי גורמים חוסר איזון פינימי. לכן לקיחת האלמנט בצורת טיפות עוזרת למערכת החיסון להתעורר ולתקוף את הגורם שמוכנס אליו –אך מכוון שהגורם זהה לגורם הפנימי המערכת אך ידיעתה נלחמת באותו זמן גם בגורם הפנימי של חוסר האיזון ומצליחה להתגבר ולאזן גם אותו. וכך התופעה שהייתה הרסנית כלפי האדם שסבל ממנה פשוט נעלמת. והאדם שם להיות עצמו חופשי ממגבלות איסורים פחדים וטראומות שיושבות וגובות מחיר כבד בקיום שלו. ומקצרות את חייו ואת תוחלת חייו הופכות לסיוט אחד מתמשך.

 

 

     

 

   אדית דיטה דניאל, RCHom RCP הומאופתית ונטורופתית בכירה ומוסמכת, בעלת ניסיון של 20 שנה במדעי ההומאופתיה והנטורופתיה, תזונה וניקוי רעלים. עובדת במסגרת משרד הביטחון וחברות הביטוח פמי פרימיום וביקור- רופא. בתיאום עם רופאים, פסיכולוגים ופסיכיאטרים. בעלת הצלחות מוכחות במקרים קשים. פתרונות לבעיות בילדים נוער ומבוגרים. 

אדית עיתונאית מרצה ומדריכה בתחום הבריאות, מייצגת את הרפואה על גווניה בעשרות כתבות בעיתונות: ידיעות אחרונות, דה מרקר, מעריב, לאישה, מנטה, קוסמופוליטן הורים וילדים ועוד. מרואיינת בתוכניות טלוויזיה: אודטה דנין. אברי גלעד, פרופ רולינדר.  

 

 

בריאות נפשית בקרב מבוגרים

הריון הפלות לידה

נשיות פוריות היריון לידה הנקה ואמהות

מאת אדית דיטה דניאל הומאופתית קלאסית בכירה CHom  כל הזכויות שמורות

נשיות, היא שם נרדף למושג פוריות, ואמהות, רוב הנשים בעולם מזהות בצורה ישירה את הנשיות שלהן עם היכולת להיות פורייה להיכנס להיריון ללדת ולהיות אם, אולם לא כל אישה מרגישה שתכתיב זה מתאים לה ולכך היא נועדה, בארץ הקולות הפנימיים שאישה שכזו עדיין לא מאושרים רוב על ידי החברה ובחירות שהן אחרות מתקבלות בהרמת גבה, מצד נוסף נשיות שקיבלה התייחסות אחרת קיימת אצל הנשים שבחרו לחיות עם נשים אחרות ולממש את האמהות שלהן איתן בצוותה, לכול בחירה או חוסר בחירה של אישה יש משעות עמוקה יותר ובעצם שושלת של משמעויות נסתרות שגרמו לה להגיע למצב בו היא נתונה באותו פרק זמן. מצב בו היא מרגישה שלמה או חצויה, בטוחה או חסרת ביטחון בנשיות שלה, הנשיות היא בכלל מושג שהפך להיות מושג מטפורי ומוצר ומכך נובעות גם כול הבעיות שנשים לוקות בהן יותר מגברים של חוסר הערכה נכונה של גופן, וכתוצאה מכך כניסה למצבי אנורקסיה ובולימיה, רוב הנשים גם ניזונות מהורמונים בימינו בין אם זה בשנות הפוריות שלהן או אחריהן, ללא ידיעה מספקת מה ההורמונים עושים לגופן ולתודעתן –נפש רגש חשיבה. רוב הנשים מאמינות שהן עקב נשירת הרחם בתוכן הן צריכות לשאת במשא הזהירות להריון לא רצוי,

למרות שקיימות אפשרויות להמעיט את הנזק הנגרם מתופעת ההורמונים ונשיאת האחריות הבלעדית למצב הריון עדיין נשים רבות נסחפות אל תוך מצבים אלו של לא להיות מודע עד הסוף ולתפקד בצורה אוטומטית כלפי גופן ועצמיותן בנושא רגיש זה של בריאות גופן והפוריות שלהן,

כמו כן קיימות נשים רבות שלא חוו וטעמו את ההנאה המינית נטולת רגשי האשמה או התחסדות, נשים רבות בעצם חוסר יכולתן להיות במגע עם הכאב שבתחושות של רגש ומחשבה שלא מקבלת אותן כפי שהן של הסביבה או שלהן עצמן מפתחות כאבים שמדברים בעד עצמן כאבי באיברים פנימיים של רחם שחלות ואגינה או גידולים שפיריי או סרטנים כי לגוף מותר לדבר לכאוב ולצעוק במקום בו אנו למדנו להפנים ולשתוק.

ההומאופתיה נותנת לגיטימציה לאישה לחזור למרכז ולסנטר שלה לעוצמה הפנימית לבטא את הכאב לעמוד על שלה ולהיות היחידה שבוחרת את הטוב ביותר עבור גופה ונשמתה, להיות חסר תלות בדעותיהם של אנשים חיצוניים גם אם הם גורמים קרובים שלא תמיד יודעים מה הכי טוב לאישה שעומדת מולם שנים רבות אותה הם חושבים שהם מכירים, או את גופה וצריכה העמוקים.

כך גם במצבי הריון הנקה ואמהות, כל בעיה בתחומים אלו הייתה נמנעת אם האישה הייתה בפוקוס שלם ובביטחון מלא וידיעה עצמית מלאה פועלת בנחישות עבור –השגת הטוב ביותר שהיקום יעד לה עבור עצמה גופה והעובר שבבטנה. נשים רבות פשוט לא מקבלות את הטוב ביותר, ובמקרה הגרוע הן מקבלות את הגרוע ביותר יחס שלא עומד בקנה אחד אם שאיפותיהן תחושותיהן ורצונותיהן העמוקים ביותר, יחס של ביטול ואו של קבלה של מובן מאליו, שאת שם ומעצם היותך אישה את פועלת.

בהומאופתיה הדבר היחידי והכי חשוב הוא להחזיר לאישה את האני העצמי העמוק שלה ואת המשוכות והשליטה הבלעדית עליו, אחרי שישי לאישה זאת אחרי שהיא נהפכת להיות הנמרה הלוחמת בשעריה, המפקד השולט על חומותיה, הרב חובל המסיעה את ספינה בים סוער ללא פחד, אז היא יכולה לעשות הכול לאהוב, לחשוק, להיכנס להריון או לא, לגדל ילדים או לא, להתחתן או לא, ולהיות מי שהיא על פי קצב ועונות הזמן הפרטיים שלה.ללא שום לחץ סביבתי.        

אם היה קורס שהיה צריך להיפתח בימים אלו היה זה קורס לנשים שרוצות לחזור אל הטבע הבראשיתי שלהן –קורס שלוקח קבוצות של נשים אל יערות העולם אל שבטים אבודים ללמד אותן מהו הכוח של האישה איך נשים גדלות ומגדלות ילדים יולדות ונכנסות להרים בטבע בשבטים, וכמה ביטחון חסר לנו כאן בימים בהם יש פתרון לכול דבר אך חוסר הישענות מלאה על האני הפנימי שיודע תשובה למצוקה אם רק נותנים לו להתבטא,

 במקום זה ההורמונים והחומרים הסינתטיים השתלטו על ההתנהלות שלנו מול הטבע שלנו, אפידורל הפך לשם נרדף לכול חוויה של לידה ‘בריאה’.

בהומיאופתיה הלידה תהיה פחות כואבת. טבעית מהירה וקלה לאישה תינתן השליטה והערנות בזמן התהליך מה שימנע סיבוכים רבים ומיותרים. האישה תקבל התייחסות אישית ולא בצורה אוטומטית תקבל זרזי צירים או אפידורל כמו מליון נשים אחרות שהיו במצבה לפניה, תחושות האישה בזמן ההיריון והלידה יובילו את ההומאופת לנתינת האלמנטים מהטבע שמתאימים לה ביותר להשגת המשימה-בהומאופתיה יש אלמנטים שניתנים בזמן כאב ופועלים מהר בצורה מידית תוך דקה שניים האפקט שלהם עמוק ויסודי. כמו גם אלמנטים שיעזרו אחרי זה לזרז תהליכי החלמה, וקיצרו את תהליך חזרת האישה לתפקוד מלא, ליחסי מין מלאים, להנקה נעימה, להספקת חלב טבעית וללא בעיות גדישה ולתחושה טובה ובטוחה בתפקידן כאמהות,

 

אני מכוונת את האישה בזמן ההיריון לצרוך תזונה הכי טבעית ובריאה על פי סוד הדם שלה כדי למנוע מצבי הרעלה בהריון וכדי לנקות את הגוף מרעילות קיימת, הגינה פנימית היא הדבר הראשון במעלה כשחושבים על הבאת עובר לעולם ורצוי אפילו למי שאפשר לעבור לתזונה אורגנית אותה ניתן להשיג בזול ישירות מהחקלאי.

העובד מצידו אם אימו מקבלת רמדי הומאופתי מושפע לטובה מתהליך האיזון אותו עוברת האם עבורו ועבורה, תהליך איזון שגורם לאישה להיות רגועה במהלך ההיריון ולכן להעביר תחושות אלו ישירות לעובר, נשים שלוקחות תרופות קנוונציואלניות בזמן ההריון ונמלאות בתהליך פיקוח רפואי כלשהו עקב בעיה מסוימת מחויבות להמשיך בטיול הרגיל ובפיקוח מלא ותוך כדי כך הן יכולות לשלב הליך הומאופתי – במידה והרופא שלהן לא מתנגד לתהליך. הרמדי ההומאופתית לא עובדת על אותו מישור כמו התרופה הרגילה ואין התנגשות בניהן.

 

 

הפלות

מנופואזה

מנופואזה

מקרה שהגיע אלי לקליניקה. אישה שהפסיקה לקבל מחזור, מצד אחד זה מלווה אותה בתחושות של חופש ועצמאות מחודשת, מצד שני פחד סמוי, מהשלב הבא, פחד מעורב בגלאי חום, ותופעות שונות להן היא בטוחה שהיא צריכה לקחת גלולות. למה אני שואלת אותה כי ככה הרופא אמר ברגע שתסיימי את המחזור אתן לך גלולות לתקופה של המנאפואזה גם כדי שלא תהיו לך גלי חום ובריחת סידן ובכלל את במנאפואזה את חייבת לקחת גלולה. אותה אישה כמו רבות שמגיעות אלי אם אותה סוגיה  אחרי חודש חודשיים או שלושה של תהליך הומאופתי מבינות שאלוקים לא ברא את הגלולה –אבל אלוהים כן ברא אתה טבע עבורן לכל בעיה בהן הן יתקלו בפתח של העידן החדש של חייהן.

בטבע קיימים אלמנטים שיודעים לחכות את פעולות הורמונים הסינתטיים, בעידן בו רופאים שולפים מרשם הורמונאלי לכול בעיה נשית, יש צורך לשים לב לקלות הזו בה מוכנסת הגלולה לפה, למניעה שינוי ותכנות או עשיית מניפולציה לגוף האישה,  בין הגניקולוגים והרופאים תחליפי ההורמונים הם אמנם דבר מהיר לנתינה אך גם שם עם המודעות ההולכת וגוברת והמחקרים שיוצאים לשוק כול יום על הקשר בין גלולות לסרטן בנשים, גם שם מצפונם של הרופאים מתחיל לשאול את השאלה הנכונה האם באמת זוהי האופציה היחידה? 

מה זה מנופאוזה?

גיל המנופאוזה מתחיל בגילאי  40-58 בעצם ברגע של הפסקת המחזור החודשי. כשהשחלות מפסיקות ליצר ביציות, והפוריות לאט לאט נעלמת, הוסת נחלשת עד להיעלמות מוחלטת, ההורמונים נשיים אסטרוגן ופרוגסטרון מפסיקים להיות מיוצרים. הפסקת האסטרוגן יכולה לעודד מצבים של: גלי חום עקב עליה בזרימת הדם בכלי הדם מלווים בגלי זיעה, בזמן שינה או לאורך היום ולכן גורמים לאי סדירות בשינה, שתן מרובה, יובש נרתיקי וכאבים בחדירה, ירידה בחשק המיני, בריחת סידן מואצת עד כדי פגיעה בעצמות, חרדה, דיכאון, עצבנות, רגישות. סכנה בפני מחלת הסרטן הרחם צוואר הרחם והשד, מחלות לב שבץ מוחי עליה בלחץ דם וסכרת. כול אלו יכולים לתקוף אך ורק אישה שלא היתה המאוזנת לפני כן במהלך חייה אישה שדאגה לפעילות גופנית מתונה תזונה בריאה תוספות מזון על פי הצורך ותהליכים הומאופתים או אחרים שאיזנו אותה לאורך חייב בצורה טבעית לא אמורה לחוות שינויים אלו ולצאת מאיזון כלל,

איך ההומאופתיה מתמודדת עם הרצון של האישה להישאר בריאה צעירה ובשיא הכושר ללא הורמונים

בעצם הכללים שינתנו לאישה בגיל המנאפוזה הם אותם כללים שינתנו לאישה בגילאים יותר צעירים רק אולי תשומת הלב, כי ברגע שתוספים סימפטום פיזי או ריגשני נפשי מתגלה בזמן ונותנים לו תשובה הומאופתית הוא לא מופיע יותר או נמצא בשליטה שלנו ולא מתפתח, כמו גם ברגע שמכוונים את הגוף שלנו להכיל תזונה נקייה מרעלים הוא פשוט לא יצבור רעלים ולא ישחט מבפנים בכל גיל. גיל הבלות אל אמור להיות יוצא דופן בעניין זה, וניקוי רעלים אמור להיות דבר שבשגרה, על ידי אכילת תזונה אורגנית ועל פי סוג הדם ניקוי רעלים על ידי שטיפות מעיים או חוקן על פי הצורך, הימנעות ממאכלים שומניים מטוגנים צבעי מאכל חומרי טעם וריח מוצרים מועבדים וכו כול אלו נכונים גם לתקופה זו ומי שנהגה על פיהם לא תרגיש בהבדל בגופה בזמן הפסקת המחזור, לקיחת תוספת של מולטי מינראל או מולטי ויטמין בדרך כלל מספק את כול צרכי הגוף ולא צריך לחיות בפחד תמידי מחסרים בסידן, הסידן הוא אלמנט בגופינו שנספג טוב יותר במערכת באזור בו אין הרבה חלבון מהחי וזרחן, וירקות ירוקים עשירים בו.

מספר מקרי דוגמא

אישה שהגיע אלי אם מצב קשה של איבוד סידן בגוף אחרי התאמת תזונה ורמדי הומאופתית כולל מתן סידן כתוספת –התאזנה לחלוטין ולא נזקקה להתערבות נוספת

אישה אחרת שהגיע עם בעיית גלי חום וזיעה ששוטפים אותה מכף רגל על ראש מספר פעמים בזמן השינה גורמים לה להתעורר ולהחליף סדינים מספר פעמים בלילה נפתרה מהבעיה כל כך מהר שהיא לא הבינה אך יכולה ומדוע סבלה כול כך הרבה זמן בלי לגשת להומאופת

אישה אחרת שנהייתה רגישה מאוד לכול רעש ריח מילים והתנהגות של אנשים אחרים כלפיה עם נטייה להתעצבנות ללא סיבה מכול דבר קטן וגלי חום שמופיעים לה רק  בשעות הבוקר והצהרים רק כשהיא בעבודה גומרים לה להחליף חולצה פעמיים במשך היום בעבודה ולמצבים לא נעימים מול הממונים עליה הפסיקה להרגיש גלים הזיעה פסקה והיא חזרה לתפקד במיטבה עם כוחות ואנרגיות נוספות שלא היו לה.נשים רבות נהנות היום מהיכולת לשלוט בצורה בונה ונכונה על גופן תוך קבלת עזרים טבעיים שלא מזיקים להם בטווח הארוך –גם את יכולה לאפשר זאת לעצמך עכשיו נקטי יוזמה ותהיה שאת יותר בכרוכה ממה שחשבת קודם –אלוקים לא העניק לנו את כול הנשיות הזו כקללה איתה אנו צריכות להתמודד אלא כברכה רצופה בכל טוב אם רק נדע איך להתנהג ולהקשיב לעצמנו ולדרך הגוף.  

ד”ר אדית דניאל. הומיאופתית בכירה.  

dita10000@gmail.com    03-5165923     0779613596  

 

 

 

אנטי אייגינג
עוד מאמרים!