דיקור סיני לשיפור ספירת הזרע

האם ידעתם שאחד מכל שישה זוגות חווים בעיה בפוריות? והסטטיסטיקה הזו אף מתייחסת רק לזוגות שהסכימו להודות בעובדה שהם נתקלו בבעיה בפוריות המפריעה להם להכנס להריון. מחקרים מראים כי 40% ממקרי חוסר הפוריות קשורים לבעיות פוריות בנשים, 40% נוספים קשורים לבעיות פוריות אצל גברים ואילו 20% הנוספים הם ממקור לא ידוע. אם אתם חווים בעיה בכניסה להריון, חשוב שבן הזוג יבצע בדיקת זרע כוללת, בין שאר הבדיקות, בכדי לגלות מהו המקור לבעית הפוריות.

הרפואה הסינית בכלל, והדיקור הסיני בפרט נמצאו יעילים לטיפול בבעיות זרע שונות. בעיות בזרע עשויות להיות קשורות לכמות ו/או לאיכות הזרע עצמו. בדיקת זרע פשוטה יכולה לאשר מהי הבעיה. לשם כך יהיה עליך לבקש מהרופא המטפל שלך (רופא משפחה) לבצע בדיקת זרע, במהלכה תנתן דגימת זרע במעבדה. לא מעט גברים חשים לחוצים או במבוכה בעת הגשת הדגימה, אולם, לאמיתו של דבר, אין צורך בכך משום שניתן לאסוף את דגימת הזרע בבית ולהגיע עימה תוך שעה למעבדה הקרובה.

בדיקת הזרע תכלול שלושה מרכיבים עיקריים:

1. ספירת זרע – החלק החשוב ביותר בבדיקה. כמה שיותר, יותר טוב.

2. תנועתיות הזרע – הבדיקה בודקת את אחוז הזרעונים הנעים לפנים.

3. מורפולוגיית הזרע – בבדיקה זו נבדק מבנה הזרע. זה טבעי לחלוטין שחלק מהזרע יהיה בעל מבנה לא תקין, אל אל לך לחוש מכך דאגה שכן לא באמת ידוע בשלב זה עד כמה משפיע מבנה הזרע על הפוריות באופן כללי.

אם הבדיקה איננה תקינה, יש לחזור עליה שוב בטווח של חודש לפחות.

גבר בוגר מייצר כ-100 מיליון זרעונים ביום, ובסך הכל במהלך חייו – יותר מטריליון.

תהליך ייצור הזרע – מתאי אב ועד זרעונים בשלים – נמשך כ?70 יום. מכאן שבדיקת זרע משקפת למעשה תהליכים שקרו מספר חודשים קודם לכן באשכים. נוזל הזרע כולל, פרט לזרעונים, גם הפרשות מבלוטות שדרכן עובר נוזל הזרע בדרכו החוצה. כמו, למשל, בלוטת הערמונית ואחרות.

רפואה סינית – כיצד היא יכולה לסייע?

מחקרים הראו כי דיקור סיני עוזר ב:

1. הגברת ייצור הזרע

2. שיפור באחוז תאי הזרע התקינים

3. שיפור בתנועתיות הזרע

4. שיפור האיזון ההורמונלי הקשור לפוריות

מה אתה יכול לעשות על מנת לסייע?

המנע מחשיפה לטמפרטורה גבוהה- טמפרטורת גוף האדם היא 37 מעלות צלזיוס, כאשר הזרע מתפקד בצורה הטובה ביותר בטמפרטורה של 32 מעלות. משמעות הדבר היא שכל גורם העלול לעלות את הטמפרטורה בשק האשכים למשך פרק זמן, ישפיע על הזרע. דוגמאות יכולות להיות: ג’קוזי, אמבטיות חמות, סאונה, מכנסיים / תחתונים צמודים. לכל אחד מהדוגמאות הנ”ל יכולת “לבשל” את הזרע, ובכך לפגוע בו.

שים לב לתרופות הינן אתה נוטל- תרופות מרשם רבות פוגעות בפוריות. אנטיביוטיקות נפוצות כגון פנצילין וטטרציקלין עשויות לפגוע באיכות הזרע. קבוצות נוספות של תרופות כגון פניטואין (תרופה נגד אפילפסיה), גלוקוקורטיקואידים (הורמונים כמו קורטיזון) וסולפטיים (תרופות לטיפול בדלקת ראומטית), עשויות להשפיע על תנועתיות הזרע. פרט לתרופות הללו קיימות תרופות ללא מרשם רופא או סמים שעשויים להשפיע לרעה על הזרע. לדוגמא: החומרים הכימיים שבמריחואנה קשורים מאוד לטסטוסטרון ועשויים לגרום לגוף לייצר פחות ממנו. בנוסף, לעתים נשארות שאריות מן המריחואנה אשר שוקעות באשכים ועשויות לסייע בהפחתת הליבידו (החשק המיני), לפגיעה בזיקפה ולעיתים אף לחרדת ביצוע (חרדה הקשורה ליחסי מין). גם עישון סיגריות הינו בעל השפעה שלילית על הזרע, אך להבדיל מהמריחואנה, ברגע שמפסיקים לעשן ניתן לראות שיפור באיכות הזרע (תוך כמה חודשים). גם לסמים אחרים, כמו קוקאין, השפעות דומות על הזרע לאלו של המריחואנה.

שים לב לתזונתך – אסטרוגן מהסביבה עלול לפגוע בתאי סרטולי, האחראיים על ייצור הזרע. ניתן למצוא אסטרוגן שכזה במאכלים כמו עוף ובשר. בשר אורגני (בשר שאינו אמור להכיל הורמונים) עדיין קשה יותר להשגה בארץ, וגם יקר מאוד, אך עשוי לסייע בהפחתת הסכנה לתאי הזרע.

גם פלסטיק עצמו עשוי לפלוט אסטרוגן. לפיכך, יש להימנע מלחמם פלסטיק במיקרוגל או מלשתות מבקבוקי פלסטיק חמים (אלא אם צויין אחרת על גבי האריזה). יש להעדיף להשתמש בכוסות זכוכית. אם בכל זאת החלטתם לשתות מים מבקבוק מים, נסו שיחשף כמה שפחות לחום ולשמש.

מקווה שהמידע שהובא להלן יוכל לסייע לכם בכל הקשור להבנה ברורה יותר של גורמים הקשורים בפוריות הגבר. במידה ועדיין קיימות שאלות, אנא פנו אליי להבהרות.

חוסר פוריות - גברים

ארומתרפיה וחורף

ארומתרפיה וחורף   שמואל בן איש

חורף ומחלות הן צמד מילים שהולכות להן יחדיו, אנו שומעים דיווחים על בתי חולים שקורסים מחלקות מלאות, שכדאי וצריך חיסונים, הסבא משתעל הילד מנוזל וההרגשה שאו טו טו אני נופל למשכב לא מרפה, אני פשוט לא יכול להרשות זאת לעצמי.

אז למה זה המצב ? הגוף שלנו יודע להתגונן, יש לו מערכת חיסון פנימית ועצמאית נפלאה, שיודעת למגר כל התקפה חיצונית עליו, אז למה הוא בכל זאת חולה ? הסיבה העיקרית היא שאנחנו בהתנהגותנו מתישים את הגוף שלנו, אוכלים לא נכון, חושבים לא נכון, עובדים לא נכון, המערכת הראשונה להיפגע היא מערכת החיסון או יותר נכון לומר הבריאות שלנו.

למה זה ככה ? משתי סיבות, קודם כל על מנת להודיע לנו שסטינו מהמסלול הנכון וגם כי זו מערכת  שאנו לא מפעילים באופן רצוני והיא פועלת רק אם אנחנו לא מבזבזים את כל האנרגיה העומדת לרשותנו על ידי כל הדברים שציינו קודם. אם הגוף שלי צריך להתמודד עם אוכל שאיננו מזון, אם הנפש שלי צריכה להתמודד עם הרצון שלי להיות מקובל ולהצליח בכל מחיר ואם אני עובד עד כלות הכוחות, לא נשארת אנרגיה פנויה לריפוי התמידי שהגוף זקוק לו כל כך.

אז קודם כל יש לנסות לעשות קצת סדר בגורמים האלו ולהחזיר קצת היגיון בריא לתוך החיים שלנו על מנת לאפשר לגוף לחזור לסדר הנכון ולבריאות הנכונה, למזלנו הגדול יש בטבע ובעיקר בצומח הרבה עזרה שנועדה לשרת את הגוף מעבר למזון שמקיים אותנו, השימוש בתוצרי הטבע המרפאים ברמה הקרובה למצב בו הם נמצאים בצמח קל ונהיר לגוף והוא מקבל אותם לתוכו ויודע כיצד להיעזר בהם ולתמוך בתהליך הריפוי וההחלמה.

כאשר הנשימה נחסמת והאף גדוש בנזלת ניתן להיעזר בשמנים אתריים המופקים מעצי האיקליפטוס, לכל זן יש יעוד ואיכות מרפאה שונה ויש זנים שמתאימים לילדים וזנים למבוגרים. כאשר האוזניים כואבות ומודלקות ניתן להיעזר בתערובת שמנים אתריים מצמחי הלבנדר הרוזמרין והמרווה, השמן מייבש את עודפי הנוזלים ומקל על הכאב.

כאשר הגרון כואב והחום עולה, כמובן שצריך לנוח ולאפשר לגוף לקיים את תהליכי הריפוי שדובר בהם קודם ועל מנת לקצר את התהליך ולהקל עליו, ניתן להשתמש בתערובות שונות לחיזוק מערכת החיסון כמו צמח האכינצאה ותוצר הכוורת פרופוליס, את שלל העזרה הזו ועוד עזרות טובות ואחרות שהטבע הכין עבורנו, ניתן לקבל אצל מטפלים שהתמחו בארומתרפיה.

בברכת רפואה שלמה שמואל

שפעת

הגיע הזמן שלכם לעבור קורס עזרה ראשונה

האם אתם זוג הורים? האם אתם מורים? האם אתם מדריכים של טיולים? האם אתם אזרחים אחראיים? אז הגיע הזמן שלכם לעבור קורס עזרה ראשונה. יש לבני אדם, לפחות לרובם את המנטליות של להגיד יהיה בסדר או לי זה לא יקרה, יש להם גם את המנטליות של לדחות כל דבר אבל כשמגיע הזמן תמיד חוזרות על עצמן אותן האימרות של למה לא עשיתי את זה שיכולתי או תמיד הייתה לי ההרגשה שזה יקרה לי. זה קורה לנו כשאנחנו מתעצלים לקחת את הרכב לטיפול ואז הוא נהרס, זה קורה לנו כשאנו מתעצלים לעשות חיסון ואז אנחנו חולים וזה קורה לנו חס וחלילה כשמישהו נחנק לידינו ואין לנו מושג מה עושים באותו הרגע. באותו הרגע אנחנו כל כך כועסים על עצמנו שלא למדנו או נערכנו לאירוע כאשר היה לנו זמן. הכעס הזה מתערבב עם לחץ ודאגה נוראיים ואם האירוע מסתיים ברע ועוד שמדובר במישהו שאנחנו מכירים אז אנחנו גם נשארים עם חרטה כואבת. למה לחשוב באופן שלילי ולמה לפחד? אני לא מנסה לשכנע אתכם להיכנס למצב חירום, לעצור את החיים ולשבת בפחד, אלא לחשוב ברצינות על קורס עזרה ראשונה קצר וחשוב לאין שיעור.

מה לומדים בקורס עזרה ראשונה?

בגדול לומדים כמה דברים מרכזיים כמו החייאה בסיסית, כמו לשים חוסם עורקים, כמו חבישות בסיסיות, כמו איך לשים חומר נגד כוויות, קיבועים וכדומה. יש כמה סוגים של קורסים והכל תלוי בצורך שלכם וברצון שלכם וחשוב לציין שעדיף קורס קצר על לא לדעת כלום אבל אם כבר עושים למה לא לעשות את המורחב. יש קורסים של 4 ו 8 שעות בהם ילמדו את כל הדברים הבסיסיים והם ירחיבו לכם קצת את הידע אבל אם אתם אחראיים על כל אדם אחר כדאי שתלכו על הקורסים המורחבים יותר של בין 30 שעות ל 50 שעות שבהם מקבלים כמעט כל מה שצריך. לומדים בהם בדרך כלל:

 • קודם כל מהם הסמכויות של מעניק עזרה ראשונה

 • מהי האנטומיה בכלליות של בני האדם

 • משולש החיים ושרשרת ההישרדות

 • שלבים בהחייאה והדגמות מעשיות

 • מצבי הכרה וחוסר הכרה – סימנים וסכנות

 • תרגולי החייאה

 • החייאה של ילדים ותינוקות ותרגולים

 • סילוק גופים זרים מכלי הנשימה

 • כל מני מצבי חירום למיניהם כמו: אפילפסיה, סכרת, שבץ, דום לב, היפותרמיה

 • מצבים של חוסר הכרה – טביעות, התחשמלויות ועוד

 • ידע כללי על הלב

 • מצבי טראומה

 • שטפי דם ושברים

 • פגיעות אקלים ומזג האוויר

 • פציעות שקשורות בבעלי חיים

 • אירוע עם נפגעים רבים

 • איך מטפלים בפצוע מ – א עד – ת

 • מבחן וחזרה כללית

לסיכום

 

שימו לב כמה ידע תרכשו, וגם תקחו איתכם הביתה סכמת טיפול שתמיד תהיה זמינה כך שמקורס קצר של כמה מפגשים תקבלו תעודה של מגיש עזרה ראשונה וגם באמת תהיה לכם היכולת להגיש עזרה שתוכל להציל אנשים והיא חשובה לאין שיעור כך שבזמן אמת לא תצטערו שלא עשיתם את הקורס ואפילו תרגישו גאווה ועוצמה רבה שיש לכם את היכולות האלו.

שונות

ההורים שביקשו להתפטר מתפקיד ההורות

ההורים שרצו לשים לקב”ה מכתב פיטורין מלהיות הורים – ירון שמחוביץ

השבוע הגיעו אלי הורים אשר אמרו לי ” אם היינו יכולים היינו מניחים מכתב פיטורין לקב”ה אין לנו כבר כוח למריבות של הילדים שלנו. הילדים פשוט מוציאים אותנו מדעתנו”

הצעתי להם פתרון פשוט: “תשלחו אותם לפנימייה” –  הם הסתכלו עלי במבט מזועזע: “לשלוח לפנימייה ילד בן 5 וילד בן 6?”. ואז הגיע תורי להזדעזע: מה כבר עושים שני הזאטוטים?

הבעל פתח ואמר: כל יום כשאני חוזר הביתה אני שומע את אותה השיחה. ממש תקליט שבור. אשתי מדווחת לי שהם כל היום רבים. וכל פעם שהם רבים הם באים ומסתובבים סביב ה”סינר” שלה. האב ממשיך לדבר בשטף כמו הוריקן ששואב אחריו כל מה שזז ואף אחד לא יכול לו.

אשתו מסתכלת בתדהמה. היא מחכה יום שלם שהוא יחזור הביתה כדי שהיא תוכל לשתף אותו ולפרוק את חוויותיה הקשות. היא לא ידעה שכך הוא תופס את השיחה שלהם.

ההורים התלוננו שהבנים שלהם שמשון ויובב  מציקים אחד לשני בלי הפסקה. אין להם מנוחה, למרות שאין סיבה נראית לעין לריב.  לא משנה מה המציאות, הם מצליחים לריב על כל מה שזז. ואז מתחילות הצעקות של ההורים. ואיזה צעקות כל השכנים שלנו שומעים את הצעקות. הזוג שהגיע אלי בטוחים שהשכנים חושבים עליהם שהם הורים שלא יודעים לחנך ויש לילדים שלנו כנראה בעיה פסיכיאטרית או ששניהם חייבים ריטלין כדי להירגע. הכי גרוע שיובב פשוט מתחיל ליפול על הרצפה וצורח בלי הפסקה כאילו אנחנו רוצים לעשות לו משהו. כל יום אנחנו מפחדים שתדפוק העובדת סוציאלית ותזמן אותנו לשיחה כאילו אנחנו רוצים לפגוע בילדים שלנו.

הצלחתי להשחיל שאלה: מה קורה כאשר לוקחים אותם לגינה? לא הספקתי לסיים את השאלה וכאילו האמא לקחה את שרביט הדיבור ואמרה אני כבר חצי שנה לא מוציאה אותם לגינה או החוצה. שם זה הכי גרוע אני פשוט מתביישת. אך כאשר אני יוצאת עם שמשון לבד זה מקסים איזה ילד מתוק הוא. כאילו הוא ילד אחר לגמרי. אותו דבר גם כאשר אני יוצאת עם יובב לבד הוא ילד מקסים והיא גומרת עליהם את ההלל.

ניסיתי לברר מה קורה כאשר יש מריבה בניהם? האמא ענתה בלהט שהיא מיד מתערבת על מנת לפשר ביניהם. אולם המצב רק הולך ומחמיר וכך ההורים אובדי עצות.

הסברתי להורים שריב בין האחים היא תכונה מולדת שהקב”ה טבע בהם כדי לפתח אצלהם את האינטלגנציה הרגשית.

אז מה זה בעצם אינטליגנציה רגשית?

האינטליגנציה הרגשית כוללת 5 מרכיבים:

מודעות עצמית לרגשות: רכיב זה כולל את יכולתו של האדם לזהות כיצד הוא מרגיש בכל רגע נתון, ומהן המחשבות המלוות מצב רוח זה. למשל: שמשון אם הוא היה בעל מודעות עצמית טובה לרגשותיו היה מזהה כי הוא עצבני בגלל שיובב מתנהג אליו באופן בלתי נסבל.

ניהול רגשות: רכיב זה מתייחס ליכולת לווסת ולמתן רגשות, באופן שמונע “הצפה רגשית” ומצוקה קשה. כך, למשל, יכולת זו יכולה לעזור ליובב להפחית את חרדותיו כאשר הוא רואה את שמשון מגיע אליו ובתגובתיות פרופורציונלית לשמשון.

מוטיבציה עצמית: היכולת להשתמש ברגשות (כהתלהבות, אמון במטרה וכד’) כדי להשיג מטרה כל שהיא והיכולת לדחות סיפוקים המעכבים את המטרה. דוגמאות לכך כתבנו בכתבות על “ניסוי המרשמלו”. (מי שמעוניין שאשלח לו, אשמח לשלוח – 052-52-53-404)

זיהוי רגשות: רכיב זה מבטא את היכולת לזהות אותות חברתיים ואת רגשותיהם של אנשים אחרים. ברכיב זה כלולה, לדוגמא, היכולת להשתלב במשחק עם יובב או שמשון ולהבין שלא כל פעם שהוא מגיע הוא רוצה לפגוע בי, לשער את רגשותיו של אדם אחר בסיטואציה מסוימת וכן הלאה.

ניהול מערכות יחסים: יכולת זו כוללת שליטה במיומנויות חברתיות, ביטוי רגשי הולם, שליטה עצמית והבעת אמפתיה לרגשותיו של האחר.

הילדים צריכים לקבל מההורים כללים כיצד להתנהג בחברה וכך יוכלו לפתח את האינטלגנציה הרגשית שלהם באופן עצמאי כדי להפוך למבוגרים עם יכולת בין אישית טובה.

הכלל הראשון הוא  – אם אין מצב של פיקוח נפש במריבה אז לא מתערבים במריבות של הילדים. רוב הפעמים הם עושים זאת כדי לגרום לנו לתת להם תשומת לב (צומי).

אותם הורים שהגיעו אלי עברו הדרכה בנושא החברתי ואף יישמו זאת. וב”ה היה שיפור עצום בתחושה של הבן כלפי עצמו אשר השליך לטובה על מצבו החברתי.

 

המשך הנושא יהיה בכתבה הבאה בעז”ה

 

התחלנו סידרת כתבות על דחיה חברתית מירון שמחוביץ שבהן יינתנו שלל עצות להורים ולמורים.

הכותב  הוא ירון שמחוביץ מנהל הכוח לצמוח טיפול רגשי על פי ההלכה ומדריך הורים ומאבחן בשיטת אירלן.

 

ליעוץ : 0525253404.

יחסי הורים ילדים ומתבגרים

ראומטולוגיה שיקומית M.T.R.S.M

הטיפול נועד לעודד את שחרור המפרקים ולאזן מחדש את מערכת הזרימה בגוף. השיטה מיושמת על ידי משיכות, דחיפות וטכניקות נענוע לשחרור המפרקים, השרירים ושאר הרקמות הרכות כדי לאזן ולהחזיר לגוף את תנועת הזרימה הטבעית שלו

 

הטיפול מאפשר לך :

 • ·    להיפטר מהרגשה גרועה ולזכות במרץ, בהרגשה טובה
 • ·      לטפל ביציבות שלדית , שחרור מתח וטונוס שרירים ,
 • ·      להקל על כאבי גב,
 • ·      להתגבר על בעיות מחזור חודשי מכאיב
 • ·      לשפר איכות חיים בגיל מנופאוזה ( גיל הבלות )
 • ·      קצרת (אסתמה)
 • ·      האטת תהליכי הזדקנות
 • ·      כתפיים מתוחות, כתף קפואה , גידים ושרירים
 • ·      דלקות פרקים  , טרשת , שיגרון
 • ·      שיפור וחיזוק מערכת חיסונית ולימפה
 • ·      טיפול בבצקות וצלוליטיס
 • ·      עיסוי קרקפת ופנים לשחרור מכאבי ראש, חיזוק שרירי מימיקה, חיזוק תפקוד מערכת חושים
 • ·       פיברומיאלגיה (דאבת)
 • ·      שחרור רעלים , שחרור חומצות חלב וחלבונים מתוך השרירים
 • ·      שחרור נקודות טריגר , שיפור תנועה וגמישות
 • ·      שיפור תפקוד מטבולי
 • ·      שיקום קצר לאחר אשפוז וניתוח
 • ·      רפואה מונעת

מטפל במספר טכניקות לטיפול בפתולוגיה / סימפטומים , משלב במהלך הטיפול בפורמולות שמנים ארומתרפיים טיפולים ייעודים , לשיקום חידוש וריפוי רקמות .

 

 

 משלב לפי הצורך במהלך הטיפול :

 •    כוסות רוח
 •     דיקור
 •    ייעוץ תזונתי
 •   טיפול במוקסות ומנורות
 •    טיפול ב TENS , EMS, Massage פולסים חשמליים לגירוי השרירים ומערכת העצבית להפחתת כאב, הגברת זרימת הדם וזירוז החלמה).

 כיצד עובדת השיטה?

שרירים מכווצים והדוקים הנם הסיבה העיקרית למחלות רבות, בשל מעורבותם בהגבלת זרימת מחזור הדם והלימפה, ללכידת עצבים ברקמות רכות, ולשינוי המערך הנורמאלי של איברי הגוף. 

העיסוי השיקומי מביאה לשינויים שיקומיים בשריר פגוע או מכווץ, וברקמות הרכות התואמות לו.

 עיסוי שיקומי יכול להוות גם דרך לתרגול גופני פסיבי עבור מטופלים פצועים או חולים. שילוב השיטה עם הטיפול המסורתי במחלה מסייע להאצת תהליך ההחלמה ולעידוד יכולת

הריפוי המקסימאלית של הגוף.

רשימה של מצבים לגביהם מוכחת האפקטיביות העיסוי השיקומי:

 

מערכת השרירים

·      שיקום שרירים פגועים ושחרור הידבקויות בסיבי שריר.

·      שיפור מערכות ההולכה בגוף, ובכך שיפור יכולת חדירת מרכיבי מזון ותרופות
אל תוך תאי השריר וניקוי הפסולת מהם.

·      ריכוך שרירים פיברוטיים קשים והקלה על כאבים בשריר.

·      שחרור גודש נוזלים ברקמה וריפוי דלקות.

 

מערכת השלד

·      הסרת הפסולת שהצטברה כתוצאה מפגיעות עצם.

·      שיקום רצועות וגידים פגועים.

·      שיפור מטווח התנועה של מפרקים.

·      הגברת האפקטיביות של טיפולים כירופרקטיים ואוסטיאופטיים.

·      שיפור יציבת הגוף.

 

מערכת העצבים

·      שחרור עצבים הלכודים ברקמה רכה

·       הפחתת התהליכים הדלקתיים בשריר והפחתת גודש נוזלים לאורך מסלולי העצבים.

·      שיפור מצבים נוירו-ווסקולריים (קשורים בתפקוד העצבים המפעילים את השרירים).

·      שיפור בעיות הנובעות מפגיעה מוחית.

 

מערכת העור

·      שיפור זרימת הנוזלים לעור, הזנת עור יבש ופגום.

·      הטבת פצעי לחץ, אקנה ובעיות עור נוספות.

·      מצוין לבעיות עור גריאטריות.

·      התמדה בטיפול יכולה להביא גם להפחתת המראה של הצלוליטיס.

 

המערכת האנדוקרינית

·      פתיחת תאי שריר יבשים המאפשרת כניסת חומרים הורמונליים.

·      מערכת כלי הדם

·      שיפור מצבים של כלי דם צרים (טרשת עורקים.(

·      שחרור גודש (הצטברות נוזלים) בחזה אצל חולי לב כרוניים.

·      שיפור מצב הבריאות הכללית של חולי לב.

 

מערכת הלימפה

·      שחרור כלי לימפה לכודים.

·      המרצת זרימת הלימפה.

·      מעודד שיקום כלי לימפה פגועים.

 

מערכת הנשימה

·      הטבת קשיי נשימה ע”י שיקום השרירים המשתתפים בנשימה.

·      שיפור יציבת הגוף מביא לשיפור תפקוד הריאות.

·      הפחתת גודש בריאות ובאזור החזה.

 

מערכת העיכול

·      חיזוק הטונוס של קירות שרירי המעיים, משפר את התנועה הגלית של המעיים בזמן
תהליך העיכול.

·      פירוד הידבקויות בין איברי העיכול (מעיים, קיבה ולבלב).

·      ריפוי דלקות, פינוי גודש ופסולת ממערכת העיכול.

 

מחלות שכיחות לגביהן הוכחה האפקטיביות של עיסוי שיקומי

·      ארטריטיס (דלקת פרקים, להפחתת דלקות ובצקת ולהקלת הכאב, להגדלת טווח התנועה של מפרקים בגוף.

·      סינדרום התעלה הקרפלית ( שורש כף היד) , כאבי ראש , מחלות לב , כאבי שרירים ופרקים 
מסייע להקלת הכאב, להגדלת טווח התנועה ולסיכוך (“שימון”) המפרקים.

·      כאבי צוואר וגב – משחררת שרירי גב וצוואר, משפרת את תנועתם ומפחיתה עוויתות.

·      פציעות תעסוקתיות הנגרמות בד”כ משימוש יתר בשריר או מתנועות שגויות החוזרות על
עצמן..

·      בעיות בזרימת הדם , כאב של עצב הסיאטיק (Sciatic pain ), פציעות ספורט , טנדיניטיס, בורסיטיס (דלקת בגיד, דלקת בבורסא) , צליפת שוט(Whiplash)

 

עיסוי שיקומי נמצא כמיטיב ומשפר גם במקרים הבאים:

·      ALS  , פגיעה מוחי,  Bells Palsy , שיתוק עצב הפציאלי-שריר ההבעה

·      פיברומיאלגיה , Lupus זאבת , טרשת נפוצה, Neuritis דלקת בעצב.

·      פרקינסון, סקוליוזיס, שבץ.

·      Syndrome-TMJ תסמונת TMJ דלקת במפרק המנדב ולה- מפרק הלסת

 

 להזמנת טיפולים

התייעצות חינם

ד“ר יוסף רחמים

רפואה משלימה אינטגרטיבית

053-7738220

התכווצויות שרירים

דורבן

הקץ לדורבן

הקץ לדורבן

Edit post

סובלים מדורבן יש לי טיפול אפקטיבי ויעיל בעבורכם יש פתרון אפקטיבי ,
טיפול רפואי שיקומי המטפל בדורבן ביעילות ומהירות ,
הטיפול משלב :
* איזון גוף ,
* שחרור שרירים,
* פירוק סידן
* שחרור הצטברות נוזלים בעקב
* תמיכה עם טייפ טיפולי ,
דורבן מתחיל בחולשה או ליקוי תפקודי בגיד האכילס .
מוזמנים להגיע אלי , ד”ר יוסף רחמים 053-7738220

דורבן

כאבי רגליים והאורטופדיה של העתיד

כאבי רגליים והאורטופדיה של העתיד!טיפולים ייחודיים לבעיות אורטופדיות פרי פיתוח ישראלי של “ברק אורטופדיה” שבחולון

לטיפול בבעיות נפוצות כמו דורבן וכאבי עקב, שחיקת סחוס, פצעי סוכרת קשי ריפוי, טיפול בגיד אכילס, עיוות רגל חיצוני, יבלות, כאבי עצמות ועוד, טיפולים שנחקרו על ידי רופאים מומחים בכירים בישראל, ואף נרשמו ואושרו כפטנטים בארה”ב ובישראל.

 הקושי המוכר בהתמודדות מול בעיות אורטופדיות רבות, כמו דורבן וכאבי עקב, שחיקת סחוס, פצעי סוכרת קשי ריפוי ועוד, הוביל את מומחי המכון האורטופדי “ברק אורטופדיה” בהנהלת שוקי ברק לשקוד על פיתוח שיטות טיפול חדשניות התורמות לטיפול בשורה של בעיות נפוצות, מעבר לטיפולים הקיימים שבמקרים רבים אינם מצליחים להביא לפתרון הבעיה ולריפוי מלא.

שוקי ברק, ממציא ומפתח זה עשרות שנים בתחום, מדגיש: “ברק אורטופדיה הינו המכון האורטופדי היחידי בארץ שעל שיטות הטיפול החדשניות והייחודיות שלו נעשים מחקרים רפואיים בבתי חולים ע”י רופאים בכירים המובילים בתחום ותוצאות המחקרים שהתקבלו מאשרות את יעילות השיטות והצלחתן. השיטות הבלעדיות של “ברק אורטופדיה” נרשמות ומאושרות כפטנטים בארה”ב ובישראל דבר המוכיח שאין שיטות טיפול כאלו בעולם כולו”.

 בתחום הטיפול בדורבן ובכאבי עקב, הפטנט של ברק שפותח בעקבות טיפול במטופלים רבים שסבלו מהבעיה – מדרס ייחודי פטנטי המשמש כ”מגן עקב”, הוכח במחקרים כפריצת דרך רפואית להעלמת הכאב כבר מהצעד הראשון. ד”ר דרור רובינסון אורטופד בכיר ומנהל יחידת מחקר ושירות כף רגל וקרסול במחלקה האורטופדית בבית החולים השרון מרכז רפואי רבין, בדק את יעילות השימוש במדרס הפטנטי של ברק והוא מאשר ל”יתד נאמן”: “המדרס של “ברק” נבדק במחלקתנו בקרב מטופלים שסבלו מכאבי עקב, ונמצא בעל יתרון משמעותי על פני המדרס המקובל בהפחתת העומס והלחץ באזור העקב. המטופלים עם המדרס שפותח על ידי ברק, שנבדקו במעבדת הליכה, הראו שיפור משמעותי בעומס. הניסיון שלנו מוכיח שהמוצר עובד, על פניו בצורה מובהקת ביעילות גבוהה יותר בהשוואה למדרסים המקובלים”.

 הטיפול ברגל שטוחה (פלטפוס) שפותח על ידי ברק אורטופדיה, מהווה המצאה חדשנית שאין לה אח ורע ברפואה: פיתוח של מגן כף רגל בהתאמה אישית, בשיטה הגורמת ליישר הפלטפוס בתוך 15 שניות. המוצר, שהוא חזק יותר ממשקל הגוף (ולכן אינו שוקע), מייצב ומקבע את מפרקי העצמות בכף הרגל – ומביא להפחתת המשקל והלחץ הנוצרים על הסחוס. בכך נמנעים הכאבים והנזק העתידי.

טיפול בעיוות חיצוני בכף הרגל - המצאה ופיתוח ייחודי של ברק אורטופדיה ליישור העיוות ב- 15 שניות.

 השיטה הרפואית הייחודית לריפוי ומניעת פצעי סוכרת, פיתוח ישראלי עולמי שנרשם כפטנט בארה”ב ובישראל, מאושרת ומאומתת לא רק על ידי הרופאים הבכירים בבתי החולים שחקרו את שיטת הטיפול החדשנית, אלא גם בסיפורי ההצלחה הרבים של המטופלים. כתוצאה מסיבוכי מחלת הסוכרת ישנה פגיעה בכלי דם ועצבים בכף הרגל. כל שפשוף ומתיחה בעור יכולים לגרום לנזק היכול להסתבך לכדי פצע סוכרתי וכוחות אלו מונעים ריפוי פצע לאלו הסובלים כבר מפצע קיים. ב”ברק אורטופדיה” פותח “מגן כף רגל” (מדרס) המונע את הכוחות המזיקים הפועלים באזור כריות העצמות והאצבעות בכף הרגל הגורמים להיווצרות פצע ומונעים ריפוי פצע סוכרתי. היתרון הנוסף של שיטת “ברק” הינו, לאחר שהפצע נסגר משמשים “המדרסים” כאמצעי מניעה המונע היווצרות פצע נוסף. השיטה אושרה כפטנט בארה”ב. כמו כן, נעשו מחקרים רפואיים ע”י מומחים בכירים.

טיפול חדשני ביבלות ובכאבי עצמות – “ברק אורטופדיה” פיתחו טיפול להעלמת הכאב כבר מהצעד הראשון. הטיפול עבר מחקרים רפואיים בבתי חולים והתוצאות מדהימות. השיטה אושרה ונרשמה כפטנט בארצות הברית ובישראל.

שיטות טיפול חדשניות נוספות שפותחו ב”ברק אורטופדיה” מסייעות להקלה ולריפוי במגוון בעיות אורטופדיות כגון: יבלות, גיד אכילס, שחיקת סחוס בבוהן, שחיקת סחוס בברך, מניעת נקעים חוזרים בקרסול ועוד.

 

הקדימו והזמינו תור: 03-5012001

כאבים ובצקות ברגליים

טיפול בבעיות מפרקים

דלקות פרקים הן נושא כאוב וסבוך

הן יכולות לפגוע ברמת החיים  באופן ישיר, בין אם מדובר בדלקות במפרקי הרגליים שמגבילים הליכה, כמו שאנו עדים לכך בשיגדון (גאוט) או במקרים אחרים בשל סיבות אחרות, תאונות דרכים שמביאות לדלקות חוזרות ונשנות.

רבים פונים לרופאים מומחים על מנת לקבל טיפול מתאים, לעיתים כחלק מהטיפול המטופל מחוייב בלקיחת תרופות, זריקות ועוד. זהו תהליך שמביא להחלמה אך באותה בעת יכול להביא לירידה חדה בתפקוד המערכת החיסונית לעתיד.

אף על פי כן אני מבין את החשיבות בטיפולים אלו, לכן חשוב לי לציין כי ישנה חשיבות גבוהה בטיפול בבעיה גם בשיטות אחרות כמו אוסטאופתיה. זוהי שיטה וותיקה שהומצאה עוד בארצות הברית ותפקידה העיקרי להביא לאיזון הגוף כל ידי כך שהגוף עצמו מטפל בעצמו. האוסטאופת, כלומר המטפל בסך הכל עוזר לו להגיע לאיזון הרצוי.

זאת כמובן על ידי טיפול במערכת העצבים, ברקמות ובשרירים בצורה ידנית ועדינה לפי הצורך והבעיה של הפציינט.

אני מזמין את כל מי שסובל מבעיות פרקים לנסות במקביל גם שיטות אחרות כמו אוסטאופתיה.

חג שמח וכל טוב

ברונו רוזמבלום

דלקת פרקים
עוד מאמרים!